V Jindřichově Hradci ocení nejúspěšnější sportovce loňského roku

Jindřichohradecký zámek bude dnes odpoledne hostit slavnostní předávání cen nejlepším sportovcům Jindřichohradecka v loňském roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad a zámek Jindřichův Hradec vyrostl na místě původního slovanského hradiště z 10. století | Foto: Hrad a zámek Jindřichův Hradec

Při loňském vyhlášení výsledků ankety se mezi kolektivy na nejvyšší příčku propracovali basketbalisté BK Lions Jindřichův Hradec, kteří v předchozí sezoně došli v I. lize až do finále a po sportovní stránce si vybojovali postup do nejvyšší tuzemské soutěže.

Mezi mládežníky do 18 let se z vítězství v anketě radovala Jana Benešová ze Sdružení orientačních sportů Jindřichův Hradec, která je juniorskou mistryní světa v orientačním biatlonu a přední tuzemskou orientační běžkyní.

V kategorii jednotlivců mezi dospělými sportovci triumfovala letní biatlonistka a vytrvalkyně Pavla Schorná z Klubu Biatlonu Staré Město pod Landštejnem.

Ta zopakovala své vítězství z roku 2010 a zároveň navázala na prvenství v letech 2006 a 2007, které získala ještě pod dívčím jménem Matyášová, což lze bez nadsázky považovat za unikátní počin.

Sympatická maminka syna Honzíka v roce 2011 mimo jiné získala dva tituly mistryně Evropy v letním biatlonu a stejně si vedla i na šampionátu Asie.

Nespočet medailí posbírala i na domácí scéně a navíc je také nejlepší tuzemskou závodnicí v extrémní atletické disciplíně - běhu do vrchu.

Všichni jmenovaní jsou na ceny nominovaní i v letošním roce, uvidíme tedy, zda se jim loňské vítězství podaří obhájit.

Vyhlášení výsledků začne v Rytířském sále zámku ve 14 hodin.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme