V Královéhradeckém kraji začíná juniorské MS v orientačním běhu. Šanci mají i Češi

Celý tento týden bude Královehradecký kraj hostit mistrovství světa juniorů v orientačním běhu. O jednotlivé sady medailí bude usilovat 350 závodníků z devětatřiceti zemí a vidět je v akci mohou lidé nejen v Hradci Králové, ale také v Podkrkonoší, konkrétně v Radvanicích a Odolově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orientační běh - ilustrační foto | Foto: Petr Kadeřávek

Pro závodníky bude nejtěžší pravděpodobně právě závod na klasické trati. Junioři budou mít vzdušnou čarou závod na 10 kilometrů, ženy na 7 kilometrů.

„V praxi to znamená, že závodník přirozeným kličkováním a také záměrnou volbou postupu naběhá mnohem více. U desetikilometrové trati se dá v tomto terénu očekávat, že závodníci naběhají kolem 13 kilometrů,“ upřesňuje šéftrenér české reprezentace Radek Novotný.

Přehrát

00:00 / 00:00

S šéftrenérem české reprezentace Radkem Novotným mluvil redaktor Václav Plecháček

Tratě jsou podle něj naprosto přiměřené. „Ti, kteří umí orienťák nejlépe, by měli vyhrát. Myslím si, že tratě nabízejí širokou škálu úžasných orieťáckých problémů a že se závodníci na tratích vůbec nebudou nudit,“ doplňuje Novotný.

Na start se postaví 350 závodníků z 39 zemí světa. Šanci mají podle Novotného i Češi. „V posledních letech se vždycky nějaká medaile podařila. V to doufáme i letos. Trochu víc asi věříme mužské části týmu, která svojí trénovaností má asi lepší předpoklady pro to, aby uspěla. Je dobré jmenovat alespoň jedno jméno, a to je Adam Chloupek, který má letos výbornou formu. Budeme držet palce i děvčatům,“ dodává Novotný.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme