V Liberci odstartoval Volejbalový Supervíkend za účasti ženské i mužské reprezentace

Česká volejbalová reprezentace se už téměř měsíc připravuje v Jablonci na evropský šampionát. Za její účasti odstartoval v sousedním Liberci Volejbalový supervíkend. V úvodním utkání prohráli čeští volejbalisté se Slovenskem 1:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky se radují z postupu do finále Final Four | Foto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

Tvrdit, že Liberec v těchto dnech vyloženě žije volejbalem, je asi přehnané, na druhou stranu, to nejlepší, co tenhle sport v českém provedení nabízí, je ode dneška do neděle tady, v hale místní Dukly.

Už dnes se tu představila obě reprezentační družstva, a obě tentokrát neúspěšně. To ženské podlehlo Polsku, muži nestačili na výběr Slovenska.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Liberci odstartoval Volejbalový Supervíkend, mužská reprezentace nestačila na Slovensko, ženy prohrály s Polskem

„Bylo vidět, že v souhře máme mezery a musíme najít společnou řeč, aby si útočníci s nahrávači vyhověli. Další věci pak přijdou sami. Je fajn, že svaz našel místo, aby uspořádal Supervíkend, a doufám, že v sobotu přijde ještě víc lidí,“ říká univerzál českého týmu David Konečný.

Duel se Slovenskem si hned zítra zopakuje, znovu se utkají také Češky s Polkami, ale nejen reprezentační zápasy dělají tenhle víkend v Liberci volejbalovým Supervíkendem.

„Zítra proběhne finálový festival minivolejbalu v barvách, kde očekáváme téměř tisíc dětí, které budou hrát v pěti kategoriích. A očekáváme, že naprostá většina dětí se pak večer přijde podívat na zápasy a hala bude natřískaná pod strop,“ věří místopředseda českého volejbalového svazu Robert Urbánek.

Vojtěch Bureš, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme