V Liberci odstartoval Volejbalový Supervíkend za účasti ženské i mužské reprezentace

Česká volejbalová reprezentace se už téměř měsíc připravuje v Jablonci na evropský šampionát. Za její účasti odstartoval v sousedním Liberci Volejbalový supervíkend. V úvodním utkání prohráli čeští volejbalisté se Slovenskem 1:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky se radují z postupu do finále Final Four | Foto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

Tvrdit, že Liberec v těchto dnech vyloženě žije volejbalem, je asi přehnané, na druhou stranu, to nejlepší, co tenhle sport v českém provedení nabízí, je ode dneška do neděle tady, v hale místní Dukly.

Už dnes se tu představila obě reprezentační družstva, a obě tentokrát neúspěšně. To ženské podlehlo Polsku, muži nestačili na výběr Slovenska.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Liberci odstartoval Volejbalový Supervíkend, mužská reprezentace nestačila na Slovensko, ženy prohrály s Polskem

„Bylo vidět, že v souhře máme mezery a musíme najít společnou řeč, aby si útočníci s nahrávači vyhověli. Další věci pak přijdou sami. Je fajn, že svaz našel místo, aby uspořádal Supervíkend, a doufám, že v sobotu přijde ještě víc lidí,“ říká univerzál českého týmu David Konečný.

Duel se Slovenskem si hned zítra zopakuje, znovu se utkají také Češky s Polkami, ale nejen reprezentační zápasy dělají tenhle víkend v Liberci volejbalovým Supervíkendem.

„Zítra proběhne finálový festival minivolejbalu v barvách, kde očekáváme téměř tisíc dětí, které budou hrát v pěti kategoriích. A očekáváme, že naprostá většina dětí se pak večer přijde podívat na zápasy a hala bude natřískaná pod strop,“ věří místopředseda českého volejbalového svazu Robert Urbánek.

Vojtěch Bureš, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme