V Liberci skončilo MS ve freestyle fotbalu, zvítězil Polák Michal Rycaj

Nikde jinde než v Liberci byste tento týden zřejmě nepotkali ty nejšikovnější a nejtechničtější fotbalisty. Lépe řečeno freestyle fotbalisty. Na klasickém travnatém hřišti by se tihle chlápci v konkurenci Messiho a Rooneyho neprosadili, v žonglovánì s fotbalovým míčem by ale nejspíš i tyhle velikány strčili do kapsy. Ukázali to právě na mistrovství světa ve freestyle fotbalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhlášení výsledků | Foto: Super Ball Liberec

Přihlížet všem neuvěřitelným kouskům v podání účastníků téhle akce, to svádí k pocitu, že se na městském stadionu u atletické dráhy sešli spolužáci Harryho Pottera a předhánějí se v tom, který z nich předvede lepší kouzlo. V tomhle případě pochopitelně s míčem, se kterým dokáží prakticky cokoli, aniž by balon spadl na zem.

Ale i tohle i tohle jsou obyčejní smrtelníci, nepřijeli z Bradavic, ale ze všech možných koutů světa, a s míčem, s tím si tedy opravdu sakra dobře rozumějí. „Jo, jde mi to…asi proto, že vlastně nedělám nic jiného. Je to můj životní styl. Freestyle fotbal si užívám každý den a hlavně se chci každý den zlepšovat,“ říká mi Brazilec Pedro Oliveira, přezdívaný Pedrinho. ´Míčovou magii´ ovládá přímo mistrně, je to loňský vítěz jedné z disciplín.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z otevřeného mistrovství světa ve freestyle fotbalu

Dělat kotrmelec a přitom udržet míč ve vzduchu? Pro tyhle šikuly žádný problém. Stejně tak jako dělat stojku a při tom balancovat s balonem na chodidlech. „Je to hlavně o dřině. Talent nic neznamená, když člověk nebude makat, nikdy to nedokáže. Opravdu je to jen o dřině,“ vysvětluje Dušan, jeden z českých zástupců.

Hlavní soutěží byl battle, ve kterém proti sobě nastupují dva soupeři, a ten kreativnější postupuje do dalšího kola. V této disciplíně se z vítezství radoval Michal Rycaj z Polska. „Samozřejmě to pro mě znamená hodně, vždyť jsem mistrem světa ve Freestyle fotbalu, to je opravdu velké vítězství! Jsem strašně šťastný. Upřímně, nejel jsem do Liberce s tím, že zvítězím,“ radoval se mistr světa ve freestyle fotbalu Michal Rycaj.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme