V Novém Městě na Moravě se jel poslední díl seriálu Kolo pro život. Kulhavý si jízdu s dětmi užil

Milovníci kol z celé republiky se o tomto víkendu sjeli do Nového Města na Moravě. V okolí Vysočina arény skončil letošní ročník seriálu Kolo pro život. Mezi profesionálními a amatérskými cyklisty nechyběl ani stříbrný medailista z Ria Jaroslav Kulhavý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Jaroslav Kulhavý | Foto: Jan Kodet

Do závodu, jehož start proběhl ve Vysočina Areně, se pustily stovky cyklistů, kteří si vyzkoušeli stejnou trasu, jako bikeři na letošním mistrovství světa.

Trvalo několik desítek vteřin, než se celý had cyklistů rozjel. Všechno navíc z tribun sledovala i řada fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední závod seriálu Kolo pro život v Novém Městě na Moravě sledoval reportér ČRo Jan Kodet

„Je to neuvěřitelné, je to nádhera. Jsme zde na dovolené,“ říkala jedna z fanynek. „Naživo to vidím poprvé, vždy jsem to sledoval jenom v televizi. Je to pro mě úžasný zážitek,“ prohlásil další přihlížející.

Do závodu nakonec odstartovalo více než dva tisíce účastníků.

„Kolo pro život je seriál závodů horských kol, který má v průběhu roku po republice 16 zastávek. Vysočina Arena Tour je poslední z nich. Je to závod pro širokou veřejnost – zacílení je jak na elitní bikery, tak i na rodiny s dětmi, pro které je tady bohatý program. Jedná se o dětské závody a v neposlední řadě i třeba fitness jízda, která je nezávodní kategorií,“ vysvětluje pořadatel Jan Skřička.

Jedním z účastníků tzv. fitness jízdy na 13 kilometrů byl i dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý.

„Snažím si to užívat, i když to ráno bylo hodně náročné, protože děti byly ráno hodně rychlé. Probudil jsem se a šel jsem rovnou na start. Je to něco jiného, ale člověka to baví,“ prohlásil Jaroslav Kulhavý.

Organizátoři měli zřejmě trochu starosti, ale cyklisté si závěrečný podnik Kola pro život užili plnými doušky.

„Závody tady mají obecně skvělou atmosféru. Těchto závodů se několikrát do roka moc rádi účastníme,“ uvedl jeden z bikerů.

Jan Kodet, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme