V Pardubicích se pojede 66. ročník Zlaté přilby, někteří elitní jezdci budou chybět

Čeští plochodrážníci mají po osmnácti letech reálnou šanci vyhrát Zlatou přilbu. Do Pardubic totiž na 66. ročník slavného závodu kvůli kolizi se zahraničními ligami nepřijedou někteří elitní jezdci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá přilba | Foto: Zlatá přilba

Organizátoři Zlaté přilby mají každý rok velmi složitý úkol. Sehnat na konci sezony, kdy závodníci jezdí s různými zraněními, co nejkvalitnější startovní pole.

„Hlavně polská liga je trochu problém, protože letos nemůžeme počítat s lidmi ze čtyř klubů. Jde o závodníky, kteří by na Zlaté přilbě startovali rádi. Ať už jde o Žagara, Kasprzaka, nebo další přední jezdce Grand Prix,“ popisuje manažer závodu Evžen Erban, co mu letos přidělalo nejvíc starostí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k 66. ročníku Zlaté přilby zjišťoval Jakub Marek

Pardubický závod je navíc limitován financemi. Není v něm tolik peněz jako v polské lize, a proto jezdí plochodrážníci na východ Čech spíš kvůli prestiži a tradici.

„Všichni se sem rádi vrací, závod jako Zlatá přilba nikdo jiný nenabídne. Jde o spravedlivý závod, který má gradaci. Podle mě je to lepší a hodnotnější závod než Grand Prix,“ nastiňuje Evžen Erban o propracovaném systému jízd.

Ten je sice časově náročnější, ale podle odborníků spravedlivější než například v Grand Prix. Jedním z českých závodníků, který se na východ Čech rád vrací, je domácí Aleš Dryml.

„Pro mě, jako pro Pardubáka, znamená závod víc, jak pro zahraniční jezdce. Každý závodník, který sem přijede, si chce odvézt Zlatou přilbu domů. Jde o těžký závod, ve finále jsem byl asi čtyřikrát a dvakrát na stupních vítězů. Jediné místo, které mi z finále chybí, je bohužel to první,“ říká.

Český plochodrážník by po osmnácti letech rád napodobil Tomáše Topinku, posledního českého vítěze Zlaté přilby. Taktika je jasná. „Dostat se do finále a trošku zariskovat. Ve finále může ze šesti jezdců vyhrát každý, toho jsem si vědom já i soupeři,“ dodává Aleš Dryml.

Kromě něj bude o blyštivou trofej bojovat dalších sedm Čechů včetně Josefa France a nadějného Václava Milíka. Ze závodníků Grand Prix přijedou do Pardubic Švéd Lindgren, Brit Harris a mistr světa z roku 2012 Australan Holder.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme