V poločase vedly nad favoritkami o bod, s Francií ale nakonec basketbalistky na ME prohrály

Po dvou čtvrtinách utkání s Francií opouštěly české basketbalistky palubovku s jednobodovým vedením, ve druhé půli ale favoritkám nestačily a po výsledku 75:85 přidaly na mistrovství Evropy do tabulky skupiny A druhou porážku.

České basketbalistky už jsou v dějišti mistrovství Evropy, rumunském Temešváru

České basketbalistky už jsou v dějišti mistrovství Evropy, rumunském Temešváru | Foto: Martin Peterka, ČBF

Třetí utkání během tří dnů. Debakl, triumf, prohra, takové je skóre svěřenkyň Lubora Blažka na šampionátu v Temešváru. K postupu do osmifinálových bojů musí tak Češky porazit v pondělí domácí Rumunsko.

Ještě v poločase ale tým kolem kapitánky Bortelové držel naději na příznivější vyhlídky. Po pozvolném startu mu vyšla druhá čtvrtina a mohl tak reálně pomýšlet nad ukončením série sedmi porážek s Francií v řadě.

Takový zápas jsme potřebovaly, chválí Vyoralová bojovný výkon proti Francii

Češky stejně jako proti Ukrajině táhla střelecky Kateřina Elhotová. Na 23 bodů tentokrát navázala jen o tři body horším výkonem. Na druhé straně ovšem ještě výraznější statistikou zazářila Grudaová. Pivotka Jekatěrinburgu se předvedla 26 body, 5 doskoky a 4 asistencemi.

Francouzsky se navíc mohly opřít o doskok. Pod oběma koši získaly celkem o 18 míčů více. Výrazně zdařilejší měly i úspěšnost střelby. I proto si ve druhé půli vytvořily desetibodový náskok, který si už dokázaly pohlídat.

Mistrovství Evropy v basketbalu žen:
Skupina A (Temešvár):
ČR - Francie 75:85 (17:28, 45:44, 58:67)
Nejvíce bodů: Elhotová 20, Burgrová 17, Stejskalová a Hanušová po 12 - Grudaová 26, Miyemová 14, Tchatchouangová 12, Yacoubouová 10. Fauly: 22:19. Trestné hody: 21/17 - 28/22. Trojky: 6:3. Doskoky: 23:41

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít