V posledním zápase roku čeští ragbisté prohráli s Moldavskem

Čeští ragbisté mají za sebou předposlední utkání v současném dvouletém cyklu mistrovství Evropy Divize 1B. V Říčanech si zahráli proti jednomu z favoritů skupiny Moldavsku a prohráli 6:13.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český ragbyový reprezentant Michal Jirman a Alexandr Colt z Moldávie v zápase ME divize 1B

Český ragbyový reprezentant Michal Jirman a Alexandr Colt z Moldávie v zápase ME divize 1B | Zdroj: ČTK

Více než tisícovka diváků viděla nadějný úvod českého týmu, který ale potom nestačil na velkou ofenzivní sílu moldavské reprezentace. Rozdíl ve skóre byl nakonec sedmibodový, zejména v závěru prvního poločasu ale Češi ubránili brankoviště jen zásluhou nesmírné bojovnosti a obětavosti.

V útoku ovšem dokázali dostat hostující defenzivu do problémů jen v několika ojedinělých situacích. Podle trenéra českého národního týmu Martin Kafky to byla pro jeho hráče hlavně škola taktiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér české ragbyové reprezentace Martin Kafka

"Máme velký problém, když se snažíme dostat z našich zažitých šablon. Klade to velké nároky na taktické myšlení a situační inteligenci a to nám dělá problémy," prohlásil reprezentační kouč, který byl tentokrát spokojený alespoň se hrou jeden na jednoho.

Na druhou stranu se opět potvrdila malá výbušnost a explozivita českých ragbistů. Martin Kafka pak našel ještě jeden dlouhodobý nedostatek ve hře týmu.

"My se prostě musíme naučit pracovat s prostorem, jak kolektivně tak jednotlivci. Když nefunguje individuální, nemůže fungovat ani celkový. Třeba pracovat s presingem nezvládáme, no."

České ragbisty čeká v tomto dvouletém cyklu Divize 1B už pouze jednou utkání, a to odehrají v březnu příštího roku s Německem. Ve skupině nakonec asi obsadí čtvrté místo, a tak by mohl závěrečný duel sloužit jako příprava na další sezóny.

"Tak sestoupit nemůžeme, ale ani postoupit. Teď vám přesně neřeknu, koho budeme a nebudeme povolávat, každopádně zápas z části pojmeme jako přípravu pro následující roky, protože dalších možností už asi moc nebude. Jak přesně to ale pojmeme, ještě není úplně rozhodnutý." říká trenér českých ragbistů Martin Kafka.

Jakub Kanta, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme