V Praze se konal 63. ročník memoriálu Alfréda Nikodéma

„Nazdar!“ Zaznělo z mola u Střeleckého ostrova z hrdel 162 otužilců, kteří se tradičního závodu zúčastnili. Na tratě 100, 300 a 750 metrů se tak letos vydalo v porevoluční historii závodu nejvíce plavců, včetně 29 žen. Mezi nimi i nejmladší účastnice čtrnáctiletá Anna Kuřínová nebo o 82 let starší Ladislav Nicek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otužilci ve vltavě | Zdroj: ČTK

„Já jsem sem nechtěl jet, protože já už jsem byc řekl taková stařešina, strašně vyčerpaná. Ta studená voda nedá centimetr zadarmo, proto musíte pochválit zimní plavce. To je moje jediné přání. Vy oslavujete jiné sporty a tudyto není doceněné,“ postěžoval si šesta devadesátiletý  Ladislav Nicek.  

Královskou kategorii, která plavala 750 metrů jako mermoriál Františka Venclovského vyhrál jiný přemožitel kanálu LaMance a obhájce prvenství David Čech z Brna, který ze čtyř stupňů teplé vody vylezl, tak jako ostatní s širokým úsměvem. „Docela pohodička, není to to nejstudenější, co jsem zažil. Dneska je krásně, svítí sluníčko, takže super.“  

Přehrát

00:00 / 00:00

Otužilci ve Vltavě

To už se na start chystají účastnící kratších tratí. Na molu odhazují své svršky a na první pohled zaujme půvabná dáma, která mezi díly obou plavek hrdě ukazuje bříško s budoucím potomkem uvnitř a společně si to šinou na start. „Cítím se výborně, plavu každý týden, takže miminko i já jsme na to zvyklí. Vzhledem k tomu, že plavu už jen 100 metrů tak se to tělo vevnitř nestihne tak ochladit, takže miminku je tam v plodové vodě dobře, to to vůbec nevnímá. Ta stovka je fakt rychlá, takže se na to těšíme,“ ujišťuje mě Táňa Prokopová a za pár okamžiků už s úsměvem zdolává svou trať.  

„Bylo to fajn. Trošku kousavý, ale krátký, takže v pohodě,“ rozdává Táňa úsměvy na všechny strany a spojkojeně hladí své bříško. „Nic, ani se břicho nehekne, tak se mu to asi líbí.  

Samozřejmě, že Táňa i se svým už za tři měsíce narozeným potomkem neplavala sama . Po celou dobu je doprovázel jejich manžel a budoucí otec, předseda pořádajícího klubu otužilců Tomáš Prokop: „Plavala výborně, ona je velmi rychlá plavkyně. Dokonce umí perfektně kraulovat, ale ta stometrová trať se dá uplavat v pohodovým tempu. Plavala tak jako vždy velmi dobře,“ spokojeně pokyvoval hrdý Tomáš Prokop, který kvitoval i letošní už třiašedesátý ročník  Memoriálu Alfréda Nikodéma  

„Vydařilo se nám počasí, je krásně, sluníčko a zároveň voda je ledová, to znamená 0 až 4 stupně, to je ta nejvíc bonifikovaná. Žádný problém se nestal, stihli jsme to i časově ideálně, takže výborně.“ Takže za rok na Štěpána si to otužilci velmi rádi zopakují.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme