V přípravě Strachová už plavala i střílela, za sněhem odlétá do Argentiny

Nejlepší česká lyžařka Šárka Strachová opouští domácí tropické počasí. Už zítra mu unikne a ocitne se uprostřed zimy - v nejjižnějším cípu jihoamerického kontinentu, kde jí začíná příprava na novou sezonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Strachová | Foto: Šárka Ševčíková

Při pózování fotografům si oblékla péřovou bundu a chopila se lyží už v českém horku, ale koncem týdne v argentinském středisku Ushuaia, kde se teploty drží kolem nuly, už obojí skutečně využije.

„Nahoře tam bude -10, -12. Pro tělo to bude náročné. Letí se z horka do zimy, je tam časový posun a cesta je dlouhá. Ale snáším to mnohem lépe než cestování do Severní Ameriky. Tam je mnohem větší nadmořská výška, větší časový posun a menší vlhkost. To snáším mnohem hůře,“ vysvětlovala Strachová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do přípravy zařadila Šárka Strachová plavání nebo střelbu. Klasickou přípravu na lyžích obsolvuje v Argentině

Na lyže se česká slalomářka postaví poprvé po čtyřech měsících, ale na svah se nevrhne rovnou z postele nebo pláže. Neklouzavou část přípravy si tentokrát zpestřila třeba plaveckým výcvikem.

„Jsem zarytý neplavec a letos jsem začala plavat. Šlo mi to dobře, konečně přeplavu celý bazén kraulem, což byl dřív naprosto nepředstavitelný výkon. Navíc jsme běhali ve vodě s pásem, což byl silový trénink.“

A dokonce i ke zbraním se Šárka Strachová při tréninku dostala, což je po loňském zařazení kickboxu zase o úroveň jinde.

 

Tak jsem vytahla zimni bundu a lyze, protoze...

Posted by Šárka Strachová on 13. srpen 2015

„Bylo to zábavné a zajímavé, jak druhý den bolely jiné svaly. Musela jsem se zpevnit, navíc zbraně a pušky nebyly vůbec lehké. A celé odpoledne mi zvonilo v uších. I přes sluchátka to byly rány.“

Teď ale Strachová rozmanitost disciplín zase omezí, aby se začátkem září vynořila z argentinské zimy zpátky v Evropě už s oprášenou lyžařskou rutinou.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme