V šatně jsme si něco řekly, ale hrály jsme opak, mrzelo basketbalistku Stejskalovou

České basketbalistky skončily na světovém šampionátu v osmifinále. V turecké Ankaře podlehly Kanadě vysoko 71:91. Svěřenkyně Lubora Blažka tak nenaváží na stříbro z Karlových Varů a ve čtvrtek zamíří domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křídelnice Michaela Stejskalová | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Na soupeřky jsme si věřily. Říkali jsme si v šatně, že musíme začít hned od začátku. Prostě hrát agresivně a bojovat. Ale přišlo mi, že se na hřišti stal pravý opak. Od začátku jsme ztrácely,“ svěřila se krátce po vyřazení Michale Stejskalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michaela Stejskalová hovoří po vyřazení ženské basketbalové reprezentace s Kanadou v osmifinále MS

První koš jste sice daly Vy, ale pak ihned převzaly iniciativu Kanaďanky…

Bohužel to tak bylo. Pak se přes nás prosazovaly strašně jednoduše jedna na jedna. My jsme nedaly jeden nebo dva koše a už jsme se vezly. Jenom jsme doháněly. S holkama jsme se bavily poměrně dlouho a věděly jsme, jak hrajou.

České basketbalistky po porážce s Kanadou na MS končí v osmifinále

Číst článek

Říkaly jsme si, že si to nesmíme nechat utéct a že my musíme být na koni, že se nás Kanada bojí, protože na turnaji v Karlových Varech jsme prohrávaly už o 18 bodů a nakonec jsme to dokázaly zvrátit. Nemohly z toho mít dobrý pocit.

Ztrácely jste ale také v rychlosti. Přechod do útoku byl pomalejší než by bylo třeba v takovém zápase…

Přesně. Možná holky byly unavené. Koukaly jsme na soupisku Kanady a tam každá hráčka hrála průměrně, měly širší rotaci. Přece jen je to čtvrtý zápas v pěti dnech, takže už holky mohly být unavenější.

Jaké jsou bezprostřední pocity v okamžiku, kdy člověk ví, že nejen prohrál zápas, ale také že končí šampionát?

Ještě teď si neuvědomuji, že bych měla jet domů. Pořád mi to nedochází. Poznám to až na hotelu. Teď se mi chce zatím jen brečet.

Kdy bude čas na rozebrání si toho šampionátu? Přece jen je potřeba si říct, kde se stala chyba. Nebo snad berete postup do osmifinále jako úspěch?

Nebereme. Chtěly jsme se do osmičky dostat. Dneska na to správný čas není. Trenér nám něco řekne před ukončením, před odjezdem domů si nás svolá a nějak ty čtyři měsíce práce ukončí.

Po sezoně přijde další vrchol v podobě mistrovství Evropy a tam se bude bojovat o postup na olympijské hry. Takže snažit se rychle zapomenout na neúspěch?

Já osobně půjdu do nového zázemí, poznám nové lidy. Budu se snažit co nejrychleji zapomenout. Hnedka po sezoně přijde evropský šampionát a hlavně tam je potřeba zahrát.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme