V sestavě florbalistek pro MS je 8 nováčků. Musí odbourat nervozitu, říká trenér

Osm českých florbalistek čeká premiéra na mistrovství světa. Do jubilejního desátého šampionátu vstoupí národní tým už dnes v 10 hodin zápasem proti Lotyšsku. S přáním potvrdit roli favoritek a z turnaje si přivézt medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sestava florbalistek pro MS je mixem mládí a zkušeností | Foto: ČFbU

„Dokázal bych si představit, že tým pro MS by byl ještě zkušenější, ale bohužel situace nazrála tak, že mnoho hráček ve střední už se vrcholovému sportu nevěnuje tolik. Pokud by tým vydržel spolu, jeho vrchol z hlediska zkušenosti může přijít třeba za dva roky,“ říká reprezentační trenér Miroslav Janovský.

V týmu je hned osm hráček, které na vrcholné akci čeká premiéra. Naopak devět florbalistek se představilo před dvěma lety na šampionátu v Brně a Ostravě.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mixu nováčků a zkušených hráček v českém florbalovém týmu točil v Tampere reportér ČRo Pavel Petr

„Je to namixované tak, že máme hráčky, které už něco odehráno mají, i 8 nováčků. Půjde o to, jestli zvládneme odbourat nervozitu, kterou nováčci budou mít,“ tuší kouč.

Nejzkušenější hráčkou je jeho kapitánka Denisa Billá. Oporu pražského Herbadentu čeká šesté mistrovství světa. Má obrovskou motivaci. Už jen proto, že před dvěma lety na turnaji v České republice nebyla kvůli zranění stoprocentně fit a nemohla odvést to, co sama od sebe očekávala.

„Bylo pro mě hrozně těžké, že jsem nemohla pomoct na hřišti. Měla jsem životní formu a byla to velká rána. Na druhou stranu byl velký zážitek pomáhat týmu na střídačce, člověk si to zažije i z druhé strany,“ vzpomíná Denisa Billá.

Do mistrovství světa vstoupí české florbalistky už v 10 hodin dopoledne, kdy začnou dobývat obranu Lotyšska. V základní skupině prověří aktuální formu a především zkušenosti české reprezentace ještě Švédsko a Německo.

 

SESTAVA PRO LOTYŠSKO: Lenka Kubíčková v brance a první formace vedená Eliškou Krupnovou - to je sestava, se kterou náš tým vstoupí do #wfc2015! Startujeme v 9:40 na ČT sport

Zveřejnil(a) Český florbal dne 4. prosinec 2015

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme