V sobotu odstartuje čtrnáctý ročník seriálu Kolo pro život

Závodem Trans Brdy České spořitelny začíná v sobotu čtrnáctý ročník seriálu Kolo pro život. Pořadatelé by i letos chtěli vysoko nastavenou laťku ještě posunout a zaměřit se hlavně na pohodlí profesionálních i amatérských bikerů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo pro život - vítěz Kristián Hynek a za ním druhý v pařadí Pavel Boudný | Foto: Mirek Matějec

Start závodu bude v Letech u Prahy a sportovci se můžou těšit na tři různě dlouhé trasy.

„Závod na Brdech není jenom ta náročná padesátka, ale i pětatřicítka a fitness jízda, která má být takovou ochutnávkou a vstupem do seriálu Kolo pro život," stručně popisuje jednotlivé tratě ředitel projektu Kolo pro život Jiří Adam.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sobotu odstartuje čtrnáctý ročník seriálu s názvem Kolo pro život

Nejdelší, pětapadesáti kilometrová trať má převýšení téměř 1400 metrů. Ta odstartuje půl hodiny před polednem. Po dvanácté pak vyjedou také cyklisté na kratších a profilově méně náročných trasách.

V elitní kategorii by neměl chybět ani Pavel Boudný, vítěz loňského seriálu závodů.

„Závodníci závod v Letech dobře znají. Patří mezi kultovní závody, je to opravdu náročný závod s velkou tradicí. Všichni, kteří to rádi jezdí, tak přijedou. Každoročně se tam setkáváme s úplně elitním zastoupením závodníků," potvrzuje za pořadatele seriálu Jiří Adam.

Kromě měření sil dospělých jsou v rámci závodu Trans Brdy České spořitelny připraveny i soutěže tzv. Junior Trophy. Ty jsou určeny dětem a odehrají se v dopoledních hodinách.

Jakub Marek, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme