V souboji nejlepších týmů Východní konference porazilo Miami Chicago 97:93

Basketbalisté Miami zvítězili v atraktivním duelu dvou nejlepších celků Východní konference nad Chicagem 97:93. Nejlepším střelcem zápasu byl s 35 body LeBron James, který na zápas přijel na kole – automobilová doprava totiž v Miami zkolabovala kvůli pořádanému maratonu.

Ronnie Brewer z Chicaga (vpravo) brání miamského LeBrona Jamese v atraktivním zápase NBA | Zdroj: Reuters

Miami celý zápas vedlo, ale v závěru utkání mohlo o vítězství lehce přijít – to by ovšem Derrick Rose z Chicaga musel proměnit trestné hody. Na druhé straně se ale nevedlo ve stejné disciplíně LeBronu Jamesovi, Heat nicméně stále těsně vedli a o výhru už se připravit nenechali.

Texaské derby Dallasu se San Antoniem muselo rozhodnout až prodloužení. Z vítězství 101:100 se nakonec radoval Dallas, co jehož sestavy se vrátil Dirk Nowitzki. Mavericks přitom mohli vyhrát už v základní hrací době, ve třetí čtvrtině měli osmnáctibodový náskok, ten ale neudrželi a nakonec museli o vítězství tvrdě vybojovat.

Teprve druhou venkovní výhru v sezoně zaznamenali basketbalisté Los Angeles Lakers, když na palubovce Minnesoty urvali vítězství 106:101. Hvězdný výkon znovu předvedl Kobe Bryant, který dal 35 bodů.

Úspěšnou šestizápasovou sérii Denveru přerušili Los Angeles Clippers, kteří na jeho hřišti vyhráli 109:105. Přispěl k tomu 32 bodů Chauncey Billups.

NBA:

Boston - Cleveland 87:88, Dallas - San Antonio 101:100 po prodl., Denver - LA Clippers 105:109, Miami - Chicago 97:93, Minnesota - LA Lakers 101:106, New Jersey - Toronto 73:94, New Orleans - Atlanta 72:94, Orlando - Indiana 85:106.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít