V Tisu na Havlíčkobrodsku vzniklo jedno ze dvou oficiálních ragbyových hřišť v Česku

V Tisu nedaleko Havlíčkova Brodu vyrostlo oficiální ragbyové hřiště - teprve druhé v republice. Vzniklo díky havlíčkobrodským Orlům, kteří ho přestavěli z tréninkového fotbalového placu. Teď pro něj hledají nové hráče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové ragbyové hřiště v Tisu na Havlíčkobrodsku, havlíčkobrodští Orli

Nové ragbyové hřiště v Tisu na Havlíčkobrodsku, havlíčkobrodští Orli | Foto: Hana Mikulincová

„V republice jsou dvě hřiště - jedno ve Vrchlabí a druhé tady. Ve Vrchlabí je ale o kousek menší a nesplňuje evropské normy," říká prezident klubu havlíčkobrodských Orlů Ladislav Hrůza a pokračuje:

„My jsme hřiště přizpůsobovali už od začátku, takže máme evropskou normu a můžou se tady hrát mezinárodní zápasy. Jedná se o tom, že příští rok už by tady mělo být něco většího."

Ideální plochu ragbisté hledali a našli v 16 kilometrů vzdáleném Tisu proto, že se v Havlíčkově Brodě střídali s fotbalisty. Tady mají hřiště sami pro sebe. „Na šířku má 60 metrů, na délku 112, takže je o kus větší než fotbalové hřiště,“ dodává Hrůza.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové ragbyové hřiště v Tisu na Havlíčkobrodsku se zajímala Hana Mikulincová

Hrající trenér Pavel Kubašta krotí ragbyový A tým, který hraje nejvyšší soutěž v republice. Pro ten budoucí budou potřebovat juniory. „Z Tisu je tady jeden klučina, který hraje i fotbal. Bohužel další čtyři kluci, co tady byli, zatím dali přednost holkám,“ lituje.

Pokud někdo propadl tvrdé hře s šišatým balonem, může se přihlásit havlíčkobrodským Orlům. Například do junior týmu, který se stane základem pro další áčko, berou od 12 let.

Ragbyový míč, ilustrační foto | Foto: Hana Mikulincová

Tis

Hana Mikulincová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme