V trénincích na GP v Brně si vedl nejlépe Kornfeil

Jakub Kornfeil obsadil v úvodních trénincích na domácí Grand Prix České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů, dvanácté místo. Největší česká naděje na startu obsadila shodné umístění v dopoledním i odpoledním tréninku. V nejslabší třídě Moto3 byl dnes na Masarykově okruhu nejrychlejší Španěl Maverick Viňales, za kterým Kornfeil zaostal o 1,917 sekundy.

Jakub Kornfeil během tréninku na Velkou cenu Brna

Jakub Kornfeil během tréninku na Velkou cenu Brna | Zdroj: ČTK

V sobotní kvalifikaci bude hlavním Kornfeilovým cílem posunout se do elitní desítky a zajistit si místo nejhůř ve třetí řadě pro nedělní závod. K tomu však bude muset zrychlit.

"Nejelo se tak rychle, jak jsem předpokládal. Nejsem úplně spokojený, desítka by byla lepší, ale pro začátek je to dobré. Ještě jsme trochu vyladili motorku, takže ještě by se mohlo tak o vteřinu zrychlit," vykládal po tréninku Kornfeil.

00:00 / 00:00

Jakub Kornfeil po tréninku

V královské kategorii MotoGP zajel nejrychlejší čas Němec Stefan Bradl, který v posledním kole předstihl do té doby suverénního Španěla Jorgeho Lorenza. Karel Abraham, na jehož výkonu se stále projevují následky pádu v minulém týdnu v Indianapolis a poraněné rameno, byl v součtu obou tréninků dvaadvacátý.

Druhý Čech na startu Lukáš Pešek skončil předposlední - čtyřiadvacátý. Abraham na Bradla ztratil 3,913 sekundy, Pešek 5,049.