V Trojmezí startuje cyklomaraton pro cyklisty i vozíčkáře. Ujet má 2000 kilometrů

Z Trojmezí u Aše dnes ráno odstartovalo hned několik skupin cyklistů. Půjde o účastníky 1. ročníku 2000 kilometrů dlouhého cyklomaratonu. Jeho trasa povede přes celé Česko a Slovensko. A mezi cyklisty pojedou i vozíčkáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handbiker Heřman Volf na cestě do Banské Bystrice | Foto: Vojtěch Berger

Na start cyklomaratonu se v osm hodin postaví smíšené týmy zdravých cyklistů a vozíčkářů. Společně chtějí dorazit přes Česko a Slovensko do Prahy. Autor nápadu se nechal inspirovat podobnými akcemi v zahraničí.

„Cyklomaraton vznikl v hlavě Heřmana Volfa, což je hendikepovaný extrémní sportovec, který na své,m handbiku absolvoval takové cesty po Evropě, jako k severnímu polárnímu kruhu nebo do Itálie na audienci k papeži,“ vysvětluje jeden z organizátorů Martin Hejral.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Trojmezí startuje cyklomaraton pro cyklisty i vozíčkáře. Ujet má za 4 dny 2000 kilometrů

Podle něj jasné, že si v následujících čtyřech dnech všichni účastníci cyklomaratonu sáhnou na dno fyzických sil. A to jim určitě zároveň dodá sebevědomí do dalšího života. Z výtěžku a sponzorských darů budou totiž financovány i speciální pobyty pro lidi, kteří se na vozíčku ocitli teprve nedávno.

„Tito lidé postrádají určitou vzpruhu, motivaci. A maratón má podpořit jejich optimismus do budoucnu, ale hlavně pro ně bude v září uspořádán z výtěžku maratonu adventure program, kde se budou moci zapojit do nejrůznějších aktivit, na které by normálně vzhledem ke svému postižení tzv. nedosáhli.“

Z Trojmezí u Aše se startovalo ráno v osm. Na kole i pěšky může účastníky akce přijít symbolicky podpořit kdokoliv, a to v průběhu celé 2000 kilometrů dlouhé trasy, která je k dispozici na internetu.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme