V Trutnově letěl fanoušek z tribuny. Spadl na hlavu jedné z basketbalistek

Občas se stane, že kvůli řádění fanoušků dojde k přerušení nebo předčasnému ukončení zápasu. V sobotu se ale málem nedohrál zápas basketbalové Bonver ligy žen mezi Trutnovem a Hradcem a na vině byl také fanoušek. I když tentokrát byly jeho prvotní úmysly úplně jiné než všechny kolem šokovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal žen. Basketbalistky Imosu Brno

Basketbal žen. Basketbalistky Imosu Brno | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Běžela poslední čtvrtina derby, hostující tým se chystal k závěrečnému náporu, když se najednou ozvala rána a přímo na hostující střídačku spadl fanoušek. Z tribuny přepadl přes zábradlí, které je tři až čtyři metry nad palubovkou, a přistál hradecké Kláře Rosenbaumové přímo na hlavu.

„Jenom vím, že jsem ležela na zemi a nade mnou bylo mnoho lidí. Až pak jsem se dozvěděla, že na mě dopadl fanoušek,“ snažila se vzpomenout na incident.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušek ohrozil v Trutnově zdraví hradecké basketbalistky. Z tribuny jí spadl přímo na hlavu

Pád diváka na střídačku, to je věc opravdu neobvyklá a dost nabourala koncentraci Lvic. Trenérka Romana Ptáčková ještě dlouho po utkání kroutila hlavou, co všechno se může stát.

„Zrovna jsem se otáčela, že ji pošlu na hřiště, a jenom jsem viděla, jak leží na zemi. V tu chvíli mi bylo fakt jedno, jak hrajeme. Naštěstí to dopadlo dobře,“ oddechla si po zápase.

V podobném duchu se vyjádřila i pivotka Kateřina Křížová. „Na hřišti vás trápí neproměněné koše, neubráněný balon, na jednou ale mohl přijít okamžik, který mohl znamenat mnohem víc. Je to neomluvitelné,“ divila se.

V té chvíli bylo opravdu jedno, že Hradec v Trutnově prohrával, vidět hráčku bezvládně ležet na palubovce nebylo nic příjemného.

„Každý se zajímal, jestli se Kláře nic nestalo a jestli je v pořádku. Koncentrace šla trochu stranou, ale vymlouvat bych se na to nechtěla,“ nechtěla Kateřina Křížová spojovat nečekaný střet s porážkou.

Nakonec všechno dopadlo dobře a i Klára Rosenbaumová, která do utkání nastoupila už s poraněnou patou, brala nehodu s nadhledem. „Asi ten fanoušek chtěl, aby mě bolela víc hlava než pata,“ smála se.

Tomáš Lörincz, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme