Váňa přemýšlí nad další Velkou pardubickou. Už má vybrané koně

Josef Váňa oslavil 63. narozeniny, ale myšlenky závodit ve Velké pardubické se stále nevzdává. Rekordman a osminásobný vítěz slavného dostihu letos na startu chyběl, ale jeho loňské 16. místo s Tiumenem nemusí být jeho derniérou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Váňa s Tiumenem, za ním Josef Váňa mladší s Cimem

Josef Váňa s Tiumenem, za ním Josef Váňa mladší s Cimem | Foto: Petr Guth

„Když šli koně z paddocku, nešel jsem se na ně dívat. Dal jsem si v ústraní dvojku svařáku a počkal, až to ze mě spadne. Pak jsem vyrazil na tribunu,“ přibližoval Josef Váňa nervozitu, která ho sevřela poté co jeho trio Rabbit Well, Hipo Jape a Zarif vyrazilo na dráhu.

Česká dostihová legenda ví, že do nekonečna Velkou pardubickou jezdit nebude, ale pokud mu to zdraví dovolí a bude mít povahově k sobě vhodného koně, může se na startu extrémně těžkého krosu objevit v roce 2016. „Uvidíme. Když bude kůň, tak proč ne?“

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Váňa vyhlíží další Velkou pardubickou, zjistil reportér ČRo Jakub Marek

A tak teď bude důležité jak zhruba 70 koní, které má Josef Váňa ve stájích v západních Čechách přezimuje.

O jednom ze svých svěřenců ale trenér a potenciální žokej mluví víc než o ostatních. Je jím šestiletý Abbot Grey. Mladý bělouš si při sobotním dostihovém dnu vyzkoušel pardubickou dráhu a těžké překážky hned napoprvé přeskákal a s Janem Faltejskem skončil sedmý.

„Myslím si i na jiného, ale nebudu jmenovat, ať nepoplaším majitele. Zatím to necháme být,“ nechce předbíhat Josef Váňa.

Přestože letos žádný dostih neabsolvoval, stále se díky tréninku svých koní udržuje ve velmi dobré fyzické kondici a závodní atmosféru si připomněl v neděli v exhibičním soupeření legend s Václavem Chaloupkou na zaplněném závodišti v pražské Velké Chuchli.

„Vletí do do mě i do něj. Jsme bývalí závodníci, tak nám stačí hodit rukavici a už jsme v sobě,“ usmíval se nadšený Josef Váňa poté, co těsně porazil v uvolněné atmosféře svého největšího soupeře z 80. let.

Josef Váňa zpestřil program ve Velké Chuchli závodem chladnokrevných koní | Foto: ČTK

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme