Vánoce Václava Chalupy

Dlouhá léta vesloval, ale letos pověsil závodní skif definitivně na pomyslný hřebík. O to více času by mohl mít na své oblíbené rybaření a ulovit si i vánočního kapra. Jenže ani jedno pro Václava Chalupu neplatí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Chalupa | Foto: Chalupa Cup

Jsou sportovci, kteří po skončení vrcholové kariéry mimo jiné ocení, že mohou konečně strávit Vánoce v klidu a se svými blízkými. Václav Chalupa měl tu výhodu, že veslař se většinou o svátcích nemusí trmácet přes půl světa.

Ani se od něho nečeká, že sedne do skifu a bude závodit na zamrzajícím kanále. I tak si ale veterán Chalupa, který svá závodní vesla odložil letos v létě, první nezávodní Vánoce užije.

„Občas mi ty Vánoce narušilo to, že hned začátkem ledna bylo mistrovství republiky na veslařských trenažérech, takže člověk musel přes ty Vánoce víc trénovat a trošku se krotit v jídle, takže to bylo občas nepříjemné. Je pravda, že letos ty Vánoce budou trošku jiné," míní veslařský veterán.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vánoce Václava Chalupy

To proto, že v minulých letech Václav Chalupa během svátků přece jen trénoval, i když to nijak zvlášť nepřeháněl. Letos ho to ale ani nenapadne. „Na Štědrý den jsem chodíval běhat, takže to letos určitě nepůjdu," usmívá se sympatický vodák.

Chalupa rybář

Co by ale Chalupa jakožto rekreační rybář podniknout mohl, to je osobní výlov kapra z nějakého toho rybníka. „Rybář jsem, ale dva tři roky jsem nechytal, protože nebyl čas a ani už nemám povolenku, kterou si musím zařídit a doufám, že teď toho času na to bude víc, ale nikdy jsem si na Vánoce kapra nechytil, to ne."

Rybaření plánuje dvaačtyřicetiletý veslařský šampión ve výslužbě zintenzivnit, co se naopak utlumí, jsou jeho kontakty s armádou, u které je stále zaměstnaný. Chystá se z ní ale odejít a o své budoucnosti má poměrně jasno.

„Zůstanu u veslování. Zůstanu u toho materiálu veslařského, veslařských lodí. Převezmu dílnu, kde se provádí opravy veslařských a sportovních lodí a tam budu fungovat," těší se stříbrný medailista z barcelonské olympiády Václav Chalupa.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme