Ve startovním poli motocyklového MS jsou hned tři čeští zástupci

V podvečer bude jasno o tom, v jakém pořadí vyjedou motocyklisté do úvodního závodu mistrovství světa v katarském Dauhá. České fanoušky samozřejmě těší, že mezi elitou nebudou letos chybět hned tři čeští zástupci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Pešek (uprostřed) během tréninku na Velkou cenu Kataru | Zdroj: Reuters

Poslední tréninky MotoGP ukázaly to, co se očekávalo, tedy jednak, že motocykly Karla Abrahama a Lukáše Peška, tedy motocykly specifikace CRT se nebudou moci měřit se speciály největších hvězd a také, že útok třeba na umístění v první pětce je spíše z říše snů a přání.

„Tak těším se na to, bude to určitě zajímavé. Lukáš teda říkal pár let zpátky, že ho to neinspiruje, druhý Čech v jedné třídě, že by ho chtěl porazit, že na to nehraje, ale já na to určitě hraji, takže se budu snažit naplno, abych byl před ním, abych ty závody nad ním vyhrával,“ říká otevřeně brněnský Karel Abraham, který vcelku po právu pomýšlí na lepší umístění než jeho český kolega v královské třídě MotoGP, což potvrzují i slova samotného Peška.

Přehrát

00:00 / 00:00

O předsezónních ambicích českých motocyklových jezdců mluvil ve vysílání Radiožurnálu reportér Michal Jurman

„Na to, jak jsme malá země a máme v tuto chvíli dva jezdce v nejlepší kategorii na světě, tak si myslím, že je to velký úspěch a co se týče porovnání, tak Karel má teď dva roky náskok na motorce MotoGP, což je obrovský náskok a měl by být asi trochu někde výkonnostně jinde než já v těchto chvílích.“

Peškova slova platí zatím i na dráze v Kataru. Abraham byl v tréninku 18. Pešek až 22. z celkových čtyřiadvaceti jezdců.

Ambiciózní Jakub Kornfeil

Zapomínat bychom rozhodně neměli na Jakuba Korfeila v nejslabší kubatuře Moto 3, protože Kornfeilovy ambice jsou z českého tria jasně největší. Rodák z Kyjova to potvrdil už desátým místem k úvodních trénincích.

A hlavně už loni ukázal, že pokud dostane do ruky silný stroj, může se rovnat s kýmkoliv. Ten stroj nyní v rukou opravdu má, takže celkové ambice Kornfeila jsou skončit v šampionátu do osmého místa s tím, že by samozřejmě rád také poprvé vystoupal při nějaké Velké ceně na pódium pro stupně vítězů.

Čeští fanoušci se můžou i v letošní sezóně těšit Velkou cenu České republiky, která se uskuteční tradičně na konci srpna, konkrétně 25. srpna. Celkem má letos šampionát 18 Velkých cen a tradičně na americkém okruhu Laguna Seca budou závodit pouze jezdci kubatury MotoGP.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme