Ve stejném složení nemáme v odvetě šanci, říká pardubický plochodrážník Lukáš Dryml

Plochodrážníci pražského Olympu udělali výrazný krok k zisku domácího titulu. V úvodním finále play off extraligy porazili pardubickou Zlatou přilbu 50:40 a před odvetou si vytvořili desetibodový náskok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicki Pedersen (vlevo) pomohl pražskému Olympu k triumfu v prvním finále plochodrážní extraligy | Zdroj: Reuters

"Myslím, že jsme nejeli zle, ale jestli pojedeme v Pardubicích ve stejném složení, nemá cenu do závodu ani nastupovat. Praha měla rozhodně solidnější, vyrovnanější tým," nebral si po závodu servítky pardubický Lukáš Dryml.

Pravdou je, že jezdci Zlaté přilby drželi krok z Olympem až do startu 14. jízdy, to měli domácí pouze dvoubodový náskok. Jenže do poslední dvou jízd nastoupili za domácí dvakrát dánský mistr světa Nicky Pedersen a australský šampión Troy Bachelor a obsadili pokaždé první a druhé místo.

"Měli jsme v úvodu, stejně jako ostatní, malé problémy s nastavením motorky, pak to už ale vše fungovalo. Ten pád vypadl asi hrozně, ale nic tak hrozného se nestalo. Ale jinak jsem si dnes vybral lepší chvilku a v závěru jsme to s Troyem rozhodli. Máme teď výbornou výchozí pozici pro další závod," usmíval se po závodu Nicky Pedersen, kterému dobrou náladu nezkazil ani ošklivě vypadající pád všech čtyř jezdců ve čtrnácté jízdě.

Přehrát

00:00 / 00:00

První finále extraligy na ploché dráze vyhrál na pražské Markétě domácí Olymp

Spolu se svým parťákem Bachelorem získali pro Olymp 31 z celkových padesáti bodů. Takovou silou Pardubice opravdu nedisponovali, byť se Švéd Zetterström snažil, seč mohl. Je jasné, že pro odvetu se v pardubické sestavě musí něco změnit.

"Rune Holta plus další super posila ze zahraničí. To je podle mě jednoznačné východisko, ale jak se k tomu postaví vedení klubu, to uvidíme. Nemůžu dávat vinu všem, já jsem dneska měl menší bodový zisk, ale jel jsem proti Australanovi nebo Dánovi, mistrovi světa. Byl jsem schopný s ním závodit, byl jsem schopný ho porážet. Potřebujeme ještě víc posil ze zahraničí," myslí si Lukáš Dryml.

Odveta finále extraligy se pojede na plochodrážním stadionu ve Svítkově 3. října.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme