Velká pardubická zřejmě ustoupí ploché dráze

Tradice druhé říjnové neděle jako dne Velké Pardubické letos zřejmě vezme za své. Nejtěžší dostih v kontinentální části Evropy by se totiž měl přesunout už na sobotu. Může za to kolize termínu s plochodrážní Zlatou přilbou. Oba tradiční závody jsou naplánovány na 14. října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diváci sledují koně mířící na Taxis při Velké pardubické 2011

Diváci sledují koně mířící na Taxis při Velké pardubické 2011 | Foto: Martin Mašek

Zlatá přilba se pojede v neděli ve stejné pardubické čtvrti Svítkov. Městu by tak hrozil dopravní kolaps, fanoušci by navíc byli hodně nespokojeni.

Velká Pardubická by se podle návrhu pardubické primátorky Štěpánky Fraňkové prohodila s termínem rovinových dostihů St. Leger, které se jezdí vždy v sobotu. To ale ještě musí schválit Jockey Club.

"Ze strany rovinné komise může vzejít zásadní námitka, bohužel právě rovinné dostihy jsou v Pardubicích jenom ten jeden den v roce. A zrovna tyto dostihy by mohly být výrazně poznamenány stopami z předchozího dne po Velké pardubické. Když bude pršet, dráha bude zdevastovaná. Otázkou je, jak se s tím pořadatelé poperou, aby dostihy byly regulérní," říká prezident Jockey Clubu Václav Luka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident Jockey Clubu Václav Luka o změně termínu Velké pardubické

Otazník visí i nad tím, kdo bude letošní Velkou Pardubickou pořádat. Akciová společnost Dostihový spolek má finanční problémy a hrozí ji insolvence. V takovém případě má město připravený havarijní plán - slavné dostihy by uspořádalo samo.

"Máme havarijní plán - město by zaměstnalo lidi, kteří by provozovali dostihové závodiště ve smyslu organizace dostihů," říká primátorka Pardubic města Štěpánka Fraňková.

O pořádání Velké pardubické měl zájem její osminásobný vítěz, žokej Josef Váňa. Podle primátorky ale není možné, aby mohl převzít pořádání závodů už k 30. lednu, a to kvůli procesní náročnosti. Podle Fraňkové musí ze zákona proběhnout koncesní řízení, které bude trvat minimálně čtyři měsíce.

Pardubická primátorka se měla s Josefem Váňou sejít v pátek na jednání, žokej ale dnes do Pardubic vzkázal, že je postojem města zklamán a o pořadatelství ztratil zájem. Takže kdo nakonec Velkou Pardubickou uspořádá a ve který den, je zatím velkou neznámou.

Martin Drtina, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme