Velká voda neušetřila sportoviště ani v okolí Českých Budějovic

České Budějovice leží na soutoku Malše s Vltavou. A právě pod soutokem je logicky síla vody největší, takže když se obě řeky rozvodní, mírumilovné toky se bleskurychle mění v dravce. Přesně to se stalo v okolí stezky pro cyklisty, která vede z Českých Budějovic směrem k Hluboké nad Vltavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malše v obcích Plav a Roudné | Foto: Miroslav Duschek

Z centra města to k hlubockému zámku opravdu není daleko. Hned vedle stezky, tedy také vedle řeky, je několik sportovišť, která byla při povodni první na ráně.

„Zezdola se to pořád postupně zvedalo,“ říká Martin Plašil, který ve sportovním areálu Lídy Polesné provozuje restauraci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z Českých Budějovic směrem k Hluboké nad Vltavou se po povodněmi poničené stezce pro cyklisty vydal s reportážním mikrofonem redaktor Deníku Kamil Jáša

Světe, div se, vltavská voda netekla kanálem po proudu, ale přesně obráceně. Kdo neviděl, neuvěří, v Českém Vrbném u Českých Budějovic totiž tekla voda do kopce.

„Tady se to jenom zvedlo, voda byla pořád klidná. Akorát tu bylo bahno na chodníku, ale to se vyčistilo.“

Velké škody naštěstí Vltava ve slalomářském areálu nenapáchala, a tak přišel na řadu úklid všudypřítomného bahna.

„Naštěstí pomohli hasiči, takže se to vystříkalo hadicí. Byly tam fakt velké nánosy,“ vysvětluje Martin Plašil.

Voda poničila fotbalové hřiště v Bavorovicích

Mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou leží obec Bavorovice. Všechno z první ruky jako na dlani má Martin Raška, který provozuje přímo naproti fotbalovému hřišti mobilní obytná zařízení.

„Tady je písčité podloží, takže se to rychle vsakovalo, ale na kraji a v jinách lokalitách byla taková jezírka.“

Fotbalisté v Bavorovicích hrají krajskou soutěž, jsou dokonce v čele první A třídy, ale na kopačky a míče museli na čas zapomenout. Přednost dostaly lopaty a kolečka.

„Měli asi tak po kotníky vodu,“ dodává Martin Raška.

Kamil Jáša, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme