Velkou cenu USA F1 vyhrál Hamilton, navýšil náskok v čele MS

Už pět závodů formule 1 v řadě vyhrál britský pilot stáje Mercedes Lewis Hamilton. Devětadvacetiletý lídr seriál ovládl před svým týmovým kolegou Nicem Rosbergerm Velkou cenu USA v texaském Austinu a svůj náskok navýšil už na 24 bodů.

Lewis Hamilton vyhrál už popáté v řadě, Nico Rosberg přihlížel jeho triumfu z druhého místa | Zdroj: Reuters

Z prvního místa do závodu vypsaného na 56 kol odstartoval po vítězství v kvalifikaci z prvního místa a v prvních kolech si vedoucí pozici udržel a vypracoval si náskok až 2 a půl sekundy.

Po prvních zastávkách v boxech ale začal Lewis Hamilton náskok svého týmového kolegy a rivala v jedné osobě stahovat. Ve 23. kole se Hamilton na Rosberga dotáhl a o kolo později ho po prvním vážnějším útoku předjel a začal si budovat náskok.

Cestou do cíle stihl Brit získat i nejrychlejší kolo závodu a jako první dojel do cíle už popáté v řadě a podesáté v této sezoně. Nico Rosberg dojel o necelé 3 sekundy za Hamiltonem.

Třetí místo v šampionátu si cíli pojistil třetí muž závodu Daniel Ricciardo z Red Bullu, za tím dojeli oba jezdci stáje Williams – Felipe Massa a Valtteri Bottas.

Lewis Hamilton získal za vítězství 25 bodů a jeho náskok v čele seriálu mistrovství světa F1 činí 24 bodů. Do konce sezony zbývají dva závody v Brazílii a Abú Dhabí. V Sao Paulu se jede už následující víkend, závěrečný závod v Abú Dhabí je na programu 23. listopadu.

Velká cena USA, 17. závod mistrovství světa vozů formule 1 v Austinu:
1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:40:04,785 (prům. rychlost: 184,895 km/h), 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -4,314, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -25,560, 4. Massa (Braz./Williams) -26,924, 5. Bottas (Fin./Williams) -30,992, 6. Alonso (Šp./Ferrari) -1:35,231, 7. Vettel (Něm./Red Bull) -1:35,734, 8. Magnussen (Dán./McLaren) -1:40,682, 9. Vergne (Fr./Toro Rosso) -1:43,863, 10. Maldonado (Ven./Lotus) -1:47,870.
Průběžné pořadí MS (po 17 z 19 závodů): 1. Hamilton 316 b., 2. Rosberg 292, 3. Ricciardo 214, 4. Bottas 155, 5. Vettel 149, 6. Alonso 149, 7. Button (Brit./McLaren) 94, 8. Massa 83, 9. Hülkenberg (Něm./Force India) 76, 10. Magnussen 53.
Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 608, 2. Red Bull 363, 3. Williams 238, 4. Ferrari 196, 5. McLaren 147, 6. Force India 123, 7. Toro Rosso 31, 8. Lotus 9, 9. Marussia 2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít