Velšský navigátor přišel o život při rallye na Sicílii, soutěž byla zrušena

Čtyřiadvacetiletý velšský navigátor Gareth Roberts zahynul na Rallye Targa Florio na Sicílii během osmé rychlostní zkoušky, když vůz Peugeotu 207 řízený irským Craigem Breenem narazil v levotočivé zatáčce do svodidel. Zbytek soutěže seriálu IRC byl zrušen.

Roman Kresta na Rallye Český Krumlov

Roman Kresta na Rallye Český Krumlov | Zdroj: ČTK

Po dvou dnech figurovala irsko-velšská posádka na šestém místě a na vedoucího Nora Andrease Mikkelsena ztrácela necelou minutu. Při incidentu v osmém měřeném testu vyrazila na trať záchranka, ale Robertsovi už nedokázala pomoci, byl na místě mrtev. Pilot Breen vyvázl z havárie bez zranění.

Ještě před jejich nehodou, která se podle pořadatelů stala v nepříliš náročné části trati poblíž Palerma, se český zástupce Jan Kopecký dokázal dostat do čela průběžného pořadí. Na Mikkelsena ztrácel po pátku 4,5 sekundy, v osmé rychlostní zkoušce ho ovšem porazil o 5,3 vteřiny. Zbytek asfaltové rallye však byl zrušen a vedení IRC nyní jedná o podobě konečných výsledků.

Gareth Roberts se rallye věnoval od roku 2004. Před třemi lety se dal dohromady s Breenem, který jeho navigátorské umění velmi oceňoval. Opět se tak připomnělo jak může být automobilový sport nebezpečný.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít