Věra Čáslavská fandí mladým českým sportovcům. Každý sport má něco do sebe, říká

Sedmkrát stála gymnastka Věra Čáslavská při olympijských hrách na nejvyšším stupni vítězů. Dnes především drží palce současné generaci českých sportovců. Také v roce 2015 ji přitom potěšili její oblíbenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijská vítězka Věra Čáslavská na setkání jubilantů českého sportu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Martina Sáblíková byla dobrá. Zase teď v poslední době. Já fandím Jaroslavu Kulhavému. Tomu to trošku nevyšlo, ale on se zmátoří,“ věří olympijskému vítězi z Londýna Věra Čáslavská. Dokonce mu poslala textovou zprávu.

„Je v Riu. Napsala jsem mu, že tam bude mít vynikající formu, že teď je takové jako před bouří, pak se zatmí, pak je dusno a pak přijde to vítězství. A on tam vyhraje,“ předpovídá sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná světová šampionka a jedenáctinásobná mistryně Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská má ve světě sportu své oblíbence. ČRo mimo jiné prozradila, komu fandila v letošním roce

Kromě své gymnastiky má ráda i další sportovní odvětví. „Mám ráda krasobruslení, protože jsem tento sport dělala závodně,“ říká.

„Ale v podstatě každý sport má něco do sebe. I fotbal. Můj tatínek byla fotbalista, chytal za Čechii Louny. A hokejisty také miluju, hokej se mi zase zdá být takový rychlejší. Prostě mám mezi sportovci tolik kamarádů, že kolikrát ani nevím, kam dřív skočit,“ přiznává.

Snad jedině současný stav české sportovní gymnastiky ji trošičku mrzí. Největší nadějí pro olympijské hry v Riu je osmnáctiletý Američan s českým pasem David Jessen, syn bývalé úspěšné reprezentantky Hany Říčné.

„Je krásný, urostlý, teď se nominoval na olympiádu. No je jediný, tak mu budeme všichni držet palce,“ naznačuje Věra Čáslavská.

V současné době nevynechá čtyřnásobná nejlepší sportovkyně Československa možnost zajít povzbudit sportovce přímo do hlediště. Přiznává ale, že stále častějším společníkem je jí v tomto směru televizní obrazovka.

„Dneska je ta technika tak báječná, že vám to vrátí obraz, zpomalí detaily, které byste ani neviděl. Ale pravda je, že atmosféra na místě má něco do sebe,“ dodává Věra Čáslavská.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme