Věřím, že mě trenérka pochválí, hlásí plavec Micka před bojem o medaili

Český rekord už na evropském šampionátu v Londýně překonal a pod vysněnou hranici už se na své trati dostal. Teď ale touží plavec Jan Micka po dalším úspěchu. Do závodu o medaile postoupil třetím nejlepším časem a tak doufá, že by se i po finále mohl v cíli společně s trenérkou radovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český plavec Jan Micka v londýnském dějišti ME 2016 | Foto: Michal Jurman

„Věřím tomu, že mě pochválí, bude brečet a dá mi pusu. Je to tak snad pokaždé, když zaplavu rekord,“ říká Jan Micka.

Tisíci polibky od trenérky Jaroslavy Passerové byl odměněn Jan Micka za úvodní vystoupení na trati 1500 metrů, kde přetavil už několikaleté přání své i fanoušků ve skutečnost. Tedy zaplavat nejdelší bazénovou trať jako první Čech v historii pod 15 minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

S plavcem Janem Mickou před dnešním finále na 1500 metrů mluvil reportér ČRo Michal Jurman

Od své poslední návštěvy v londýnském bazénu na OH 2012, dokázal Micka svůj čas stlačit za necelé čtyři roky už o více než 30 sekund.

Teprve v následném rozboru svých mezičasů si plavec pražského USK začal uvědomovat, co se mu v Londýně povedlo. Zároveň si vyzkoušel úspěšně i recept na to, jak zklidnit hlavu. A stejný chce vyzkoušet i v dnešním finále.

„Řekl jsem si 'Kašli na to a vypusť to z hlavy', vzal jsem si sluchátka, pustil jsem si nějakou hudbu a četl jsem si. Teďka čtu o japonsko-americké válce,“ přibližuje český reprezentant.

Plavkyně Baumrtová, Horská i Závadová postoupily do semifinále ME

Číst článek

Jako milovník historie chce Micka nyní místo lodí útočit jako kamikadze na své finálové soupeře a vyhnout se samozřejmě při tom sebevražednému podkresu celé této historické metafory.

Už v boji o finále proháněl pořádně pondělního mistra Evropy ze závodu na 400 metrů, Itala Dettiho. K úspěšnému výsledku mu v tom pomáhala i jeho nerozlučná dvojice pro štěstí.

„Mám prase a velblouda z Dubaje, kterého mi koupili rodiče,“ má český plavec jasno v tom v jaké společnosti a v jakém bojovném rozpoložení nastoupí krátce po 19. hodině do finálové bitvy s názvem Micka proti všem.

Michal Jurman, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme