Věřím, že už to teď nabírá obrátek a brzy to skončí, doufá Kreuziger

Takhle náročný den možná ještě cyklista Roman Kreuziger nezažil ani při důležitém závodě. Šest hodin dnes bojoval před Rozhodčí komisí Českého olympijského výboru a hájil se, aby nedostal trest a aby mohl znovu závodit. To nesmí už teď kvůli rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie, která ho podezírá z toho, že dopoval.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger v bílém dresu pro nejlepšího mladíka po 19. etapě Gira

Roman Kreuziger v bílém dresu pro nejlepšího mladíka po 19. etapě Gira | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Slyšení bylo dlouhé a náročné, ale to se dalo čekat. I soudě podle asi podle 25 centimetrů vysokého štosu papírů, které si přitáhl právník Romana Kreuzigera, Jan Šťovíček.

„Za chviličku mi nebude stačit šňůrková vazba a budu muset pořídit další. A toto ještě není celý spis, stejně vysokou složku mám ještě v kanceláři," usmál se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po jednání mluvil se zástupci obou stran Tomáš Kohout

Celá kauza se táhne déle než rok, což dopadá hlavně na samotného Romana Kreuzigera. Ten se drží naděje a nepřestává věřit, že vše dopadne dobře pro něj. Spoléhal hlavně na své obhájce.

„Hodně udělal pan doktor Šťovíček a jeden z našich expertů, který konverzoval. Já jsem byl hlavně přísedící. Pro mě to je náročné, že se to táhne od června 2013 a teď je září 2014. Věřím, že už to teď nabírá obrátek a brzy to skončí,“ doufá Kreuziger.

Ale za zavřenými dveřmi zcela jistě padaly odborné lékařské termíny a telekonferencí se do ní zapojovali experti obou stran.

„Odcházím s pocitem, že to bylo složité pocity. Kdo by si myslel, že to bude jednoduché a budeme za hodinu venku, tak to skutečně nebylo. Rozhodčí senát byl striktní, velice přísný a tvrdý,“ prohlásil Jan Šťovíček.

právník Romana Kreuzigera Jan Šťovíček | Foto: Prokop Havel

S protistranou, tedy odborníky, které si k posouzení biologického pasu Kreuzigera vybrala Mezinárodní cyklistická unie, se jeho experti neshodují v těchto zásadních bodech.

„Jakým způsobem číst křivky vývoje hodnot hemoglobinu a retikulocytů v krvi, přičemž podle nás je to normální a vysvětlitelné. Biologický pas má stanovené meze, horní a dolní. U všech potrestaných hříšníků došlo k jejich prolomení, ale pan Kreuziger je první člověk, který je stíhán, i když hranici nikdy neprolomil.“ říká právník Romana Kreuzigera.

Velkým diplomatem byl Stanislav Kozubek. Donedávna sám závodník, dokonce mistr Česka, současný generální sekretář Českého svazu cyklistiky.

„Jsem spokojený, s důkazy i s tím, jak hluboko se to probíralo,“ říká v podstatě i zástupce Mezinárodní cyklistické unie na dlouhém jednání. I z toho je patrné, že jde hlavně o souboj lékařských odborníků, a to ještě s hodně úzkým zaměřením.

„Budu doufat, že dostaneme pozitivní zprávu z Českého olympijského výboru, a následně se uvidí.“ A jestliže si Roman Kreuziger přeje, aby kauza skončila nejen dobře, ale i rychle, vyrovnává se i s tím, co naznačuje jeho právník.

„Já si myslím, že konečné rozhodnutí padne k rozhodnutí jedné či druhé strany u Sportovní arbitráže v Lausanne,“ (ne)uzavírá Jan Šťovíček.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme