Veselý nastoupil v NBA poprvé v základní sestavě Washingtonu

Český basketbalista Jan Veselý se poprvé v kariéře prosadil v NBA do základní sestavy. Za Washington odehrál v pátečním utkání 29 minut, připsal si pět bodů a šest doskoků. Wizards ale znovu prohráli, Houstonu podlehli 76:103 a připsali si už šestnáctou porážku v sezoně.

Jan Veselý

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Washington držel s domácími krok jen v první polovině zápasu, v poločase prohrával jen o tři body. Druhý poločas ale Wizards nezvládli, ztratili příliš mnoho míčů a Houston je přestřílel 46:21.

Další vítězství naopak zaznamenala Oklahoma, který je nejlepším týmem soutěže. V pátek zvítězila nad Golden State 120:109, a to především díky Kevinu Durantovi, který nastřílel 37 bodů.

Skvělý výkon podal i Derrick Rose z Chicaga, které porazilo Milwaukee 107:100. K výhře Miami nad New Yorkem 99:98 přispěl 28 body Dwyane Wade, který se do sestavy vrátil po šestizápasové pauze, během které léčil zraněný kotník.

NBA:

Boston - Indiana 94:87, Chicago - Milwaukee 107:100, Cleveland - New Jersey 96:99, Dallas - Utah 116:101, Denver - Toronto 96:81, Detroit - Atlanta 101:107, Golden State - Oklahoma City 109:120, Houston - Washington 103:76 (za hosty Veselý 5 bodů, 6 doskoků), Miami - New York 99:89, Minnesota - San Antonio 87:79, New Orleans - Orlando 93:67, Philadelphia - Charlotte 89:72, Portland - Phoenix 109:71.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít