Veselý se poprvé dostal do základní sestavy, Washington ale znovu prohrál

Český basketbalista Jan Veselý se poprvé v nové sezoně prosadil do základní sestavy Washingtonu, který ale znovu prohrál a vyrovnal bilanci z loňského ročníku NBA, když na začátku sezony rovněž ztratil osm utkání v řadě. Tentokrát podlehli Wizards Utahu 76:83.

Jan Veselý

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Utah přitom přijel na palubovku Washingtonu ve špatném psychickém rozpoložení, čekalo ho už čtvrté utkání na hřišti soupeře a tři předchozí duely prohrál. Jenomže Wizards nedokázali této výhody využít. Po třech čtvrtinách byl sice stav vyrovnaný 65:65, jenomže potom se domácím přestalo střelecky dařit a zápas jim v závěru utekl.

„Je to těžké. Už nevím, jak jinak bychom to zvládli,“ litoval promarněné šance na toužebně očekávanou výhru kouč Randy Wittman, jehož odchodu se během zápasu dožadovali nespokojení fanoušci Wizards.

V poslední části čekal Washington na přesnou trefu více než čtyři minuty a celkově si připsali jen čtyři koše ze hry z celkových 19 pokusů. Jan Veselý strávil na palubovce celkem 22 minut, během kterých si připsal pět bodů, stejný počet doskoků a dvě asistence.

NBA:

Washington - Utah 76:83 (za domácí Veselý 5 bodů, 5 doskoků, 2 asistence), Boston - Toronto 107:89, Charlotte - Memphis 87:94, Cleveland - Dallas 95:103, LA Clippers- Chicago 101:80, Milwaukee - New Orleans 117:113, Phoenix - Miami 88:97, San Antonio - Denver 126:100.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít