Veselý si v NBA vylepšil maximum, Washington porazil Detroit

Český basketbalista Jan Veselý si v zámořské NBA vylepšil své dosavadní maximum, když deseti body a osmi doskoky přispěl k výhře Washingtonu nad Detroitem 98:77. Wizards zaznamenali teprve šestou výhru v letošní sezoně.

Jan Veselý (uprostřed) si vylepšil maximum v NBA

Jan Veselý (uprostřed) si vylepšil maximum v NBA | Zdroj: Reuters

Washington vstoupil do utkání výborně, v prvním čtvrtině nastřílel takřka třicítku bodů a vytvořil si slušný náskok, jenomže Detroit ještě do poločasu srovnal krok i skóre.

Ve třetím dějství dokonce hosté otočili výsledek na svoji stranu, jenomže John Wall svým prvním košem zavelel k útoku, Wizards uhráli šňůru 22:2 a utkání vyhráli.

Jan Veselý strávil na palubovce necelých 28 minut, zaznamenal deset bodů, osm doskoků a tři bloky. Osobní rekord si vylepšil John Wall s 15 asistencemi.

Drama udělali z pohodového zápasu Los Angeles Lakers, kteří v Torontu vedli o 18 bodů, nakonec ale vyhráli jen těsně 94:92 díky vítěznému koši Kobeho Bryanta.

NBA:

Atlanta - Miami 87:107, Boston - Chicago 95:91, Detroit - Washington 77:98 (za hosty Veselý 10 bodů, 8 doskoků), Golden State - Houston 106:97, Memphis - Utah 88:98, Toronto - LA Lakers 92:94.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít