Veselý si v NBA vylepšil střelecký rekord na 14 bodů

Český basketbalista Jan Veselý si v premiérové sezoně v NBA vylepšil svůj osobní střelecký rekord, když v utkání Washingtonu s Milwaukee nastřílel 14 bodů. Na palubovce přitom strávil zatím nejvíce času ze zápasů, které odehrál, přes 38 minut. Wizards ale doma Milwaukee podlehli 98:112.

Jan Veselý (uprostřed) si vylepšil maximum v NBA

Jan Veselý (uprostřed) si vylepšil maximum v NBA | Zdroj: Reuters

Ke střelecké statistice, když proměnil šest z devíti pokusů z pole i dva trestné hody, přidal ještě Jan Veselý ještě sedm doskoků. Ani to ale Washington nezachránilo, od počátku zápasu na Milwaukee ztrácel a stále je druhým nejhorším týmem soutěže.

Nejblíže k tomu, aby zápas zdramatizovali, měli Wizards v úvodu druhého poločasu, kdy náskok soupeře stáhli na pouhé dva body, jenomže hostující celek pak zaznamenal desetibodovou šňůru a bezpečné vedení už nepustil.

Lídr Západní konference, Oklahoma, překvapivě prohrál na domácím hřišti s Memphisem 88:94, výraznou měrou se na tom podílel v dresu hostí O. J. Mayo, který nastřílel 22 bodů. Oklahoma spoléhala zejména na Kevina Duranta, který dal 21 bodů, a Russella Westbrooka s 19 body.

Nedařilo se ani vedoucímu celku Východní konference, Chicagu. To podlehlo Houstonu 93:99. Bulls promrhali třináctibodový náskok, jenomže Rockets předvedli šňůru 14:1 a překlopili výsledek na svou stranu.

NBA:

Chicago - Houston 93:99, Dallas -LA Clippers75:94, Oklahoma City - Memphis 88:94, Portland - Utah 97:102, Sacramento - Minnesota 116:108, Washington - Milwaukee 98:112 (za domácí Veselý 14 bodů a 7 doskoků).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít