Veslař Drysdale chce ve finále skifu na MS páté zlato

Mahe Drysdale. Tak se jmenuje Novozélanďan, který už čtyři sezony nepřetržitě okupuje světový trůn ve veslování. Dnes v noci se ho chystá sesadit český zlatý žolík Ondřej Synek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semifinálové vítězné gesto Mahe Drysdalea | Zdroj: ČTK

,,Na tomhle jezeře jsem ve svém životě odvesloval zhruba 100 000 km a to je samozřejmě moje velká výhoda, zvlášť pokud bude během finále foukat vítr. Znám tady snad každou vlnu dokonale," přiznává Drysdale, který je na jezeře Karapiro, v dějišti mistrovství světa, doma.

Svou převahu na domácí vodě ukázal už v nervozním semifinále, které se jeho vinou startovalo nadvakrát, když si zapomněl na loď nalepit povinné nálepky. Přesto jízdu vyhrál a porazil i Ondřeje Synka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mahe Drysdale před finále skifu na MS na Novém Zélandu

,,Pro mě bylo především důležité si pořádně zazávodit. Naposledy jsem jel ostrý závod v červenci v Lucernu," nepřeceňuje své čtvrteční semifinálové vítězství Drysdale.

Zdá se, že Drysdale se na sklonku utrápené sezony, kdy dlouho marodil s bolavými zády, dostává do báječné závodní pohody.

,,Rozhodně se to zlepšuje. Po Lucernu jsem pár měsíců potrénoval a bez bolesti, což bylo velmi důležité. Tréninkové výpadky zapříčiněné bolestí zad sice měly na moji přípravu vliv, ale už jsem připravený závodit," svěřuje se jednatřicetiletý skifař.

Je tedy Drysdale vyléčený a připravený porazit Ondřeje Synka?

,,Ondřej byl letos neporazitelný, je to až dosud skifař číslo jedna, ale tady půjde o to, kdo dokáže v ten den prodat to nejlepší co v něm je," připomíná Drysdale.

Semifinálové spekulace

Mimochodem, v českém týmu se po semifinále objevily spekulace, zda Drysdale náhodou nerozehrál hru nervů vůči Ondřeji Synkovi, když si zapomněl na loď upevnit povinné reklamní nálepky a vynutil si opakovaný start semifinále, které nakonec vyhrál.

,,Ale né, to byla prostě moje chyba. Nálepky jsem měl na lodi připravené, ale pak s ní ještě pracoval výrobce a nálepky byly pryč," vysvětluje Drysdale dodává:

,,Dokonce jsem bez nálepek odjel i rozjížďky a nikdo si toho ani nevšiml. Rozhodně to nebyla hra nervů se soupeři, to byly nervy leda tak pro mě!"

Skifař Synek má na MS velkou podporu i v lékaři s fyzioterapeutem
Skifaři Knapková a Synek postoupili do finále MS
Skifaře Synka a Knapkovou čeká boj o finále MS
Vrcholí 'maratonská' sezona skifařů

Petr Čermák, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme