Veslař Drysdale chce ve finále skifu na MS páté zlato

Mahe Drysdale. Tak se jmenuje Novozélanďan, který už čtyři sezony nepřetržitě okupuje světový trůn ve veslování. Dnes v noci se ho chystá sesadit český zlatý žolík Ondřej Synek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semifinálové vítězné gesto Mahe Drysdalea | Foto: ČTK

,,Na tomhle jezeře jsem ve svém životě odvesloval zhruba 100 000 km a to je samozřejmě moje velká výhoda, zvlášť pokud bude během finále foukat vítr. Znám tady snad každou vlnu dokonale," přiznává Drysdale, který je na jezeře Karapiro, v dějišti mistrovství světa, doma.

Svou převahu na domácí vodě ukázal už v nervozním semifinále, které se jeho vinou startovalo nadvakrát, když si zapomněl na loď nalepit povinné nálepky. Přesto jízdu vyhrál a porazil i Ondřeje Synka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mahe Drysdale před finále skifu na MS na Novém Zélandu

,,Pro mě bylo především důležité si pořádně zazávodit. Naposledy jsem jel ostrý závod v červenci v Lucernu," nepřeceňuje své čtvrteční semifinálové vítězství Drysdale.

Zdá se, že Drysdale se na sklonku utrápené sezony, kdy dlouho marodil s bolavými zády, dostává do báječné závodní pohody.

,,Rozhodně se to zlepšuje. Po Lucernu jsem pár měsíců potrénoval a bez bolesti, což bylo velmi důležité. Tréninkové výpadky zapříčiněné bolestí zad sice měly na moji přípravu vliv, ale už jsem připravený závodit," svěřuje se jednatřicetiletý skifař.

Je tedy Drysdale vyléčený a připravený porazit Ondřeje Synka?

,,Ondřej byl letos neporazitelný, je to až dosud skifař číslo jedna, ale tady půjde o to, kdo dokáže v ten den prodat to nejlepší co v něm je," připomíná Drysdale.

Semifinálové spekulace

Mimochodem, v českém týmu se po semifinále objevily spekulace, zda Drysdale náhodou nerozehrál hru nervů vůči Ondřeji Synkovi, když si zapomněl na loď upevnit povinné reklamní nálepky a vynutil si opakovaný start semifinále, které nakonec vyhrál.

,,Ale né, to byla prostě moje chyba. Nálepky jsem měl na lodi připravené, ale pak s ní ještě pracoval výrobce a nálepky byly pryč," vysvětluje Drysdale dodává:

,,Dokonce jsem bez nálepek odjel i rozjížďky a nikdo si toho ani nevšiml. Rozhodně to nebyla hra nervů se soupeři, to byly nervy leda tak pro mě!"

Skifař Synek má na MS velkou podporu i v lékaři s fyzioterapeutem
Skifaři Knapková a Synek postoupili do finále MS
Skifaře Synka a Knapkovou čeká boj o finále MS
Vrcholí 'maratonská' sezona skifařů

Petr Čermák, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme