Veslař Synek má fanoušky i mezi soupeři

Český skifař Ondřej Synek je na mistrovství světa ve Slovinsku hlavním favoritem a jednou z největších hvězd. Když se u bledského jezera půjde jen tak večer projít, tak je jisté, že ho určitě někdo s prosbou o podpis zastaví. To by nebylo nic zvláštního, ale že se s ním chtějí fotit i jeho soupeři, nad tím úřadující mistr světa jen úsměvně mávne rukou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek | Foto: Pavel Lebeda

„Občas se chtějí vyfotit, ale spíš závodníci z těch exotických zemí, pro které jsem možná vzor. Chtějí i podpisy a tak. Není to ale až tak nepříjemný," vysvětluje Synek, že když se s vámi chce vyfotit soupeř, ne sice ten největší, přeci nikdy nemůže být nepříjemné.

Mně to nedá a chci si slova Ondřeje Synka potvrdit. Tak se podél bledského jezera vydávám do místa, kde skifaři vstupují a vystupují z lodí. Tam bude jeho soupeřů přeci jen více, než kdekoliv jinde. Jenže mám smůlu a narazím pouze na pár členů britské výpravy. A proč smůlu?

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci veslaře Synka

No, Britové totiž mají jednu z nejpočetnějších výprav a v ní docela dost favoritů a ptát se jich tedy na to, jestli by stáli o fotku s Ondřejem Synkem, by mohla být přinejmenším provokace. Po jednom nezdaru ovšem nic nevzdávám. Když jsem nesehnal obdivovatele z řad závodníků, tak si vyhlédnu fanouška z řad diváků. Z loděnice tedy pokračuji dál a zastavuji prvního potenciálního respondenta.

Možná, kdybych nezapnul svůj rekordér, tak by mi dotyčný muž odpověděl. Jenže jste si mohli všimnout, že rovnou při otázce, jestli zná Ondřeje Synka, se naštvaně zeptal: „Vy to nahráváte?" a v tom okamžiku jsem byl nucen zařízení vypnout. Tak jsem se jen tak mimo otázal, co by mu na tom vadilo a on, že hodně věcí a odešel.

Možná bych měl větší štěstí v následujících případech, jenže všichni, které jsem potkal, neuměli anglicky. Škoda. Aspoň mi nastavili zrcadlo, že pouze anglicky se člověk asi jen tak všude nedomluví. S hledáním fanoušků, samozřejmě ne těch českých, Ondřeje Synka z řad náhodných kolemjdoucích jsem tedy neuspěl a tady je asi důvod.

Slovinské jezero Bled, kde se koná veslařské MS | Foto: Štěpán Pokorný

„Nejsem tady jediný vzor nebo hvězda pro ty ostatní, tak se to tak rozprostře," logicky říká Ondřej Synek.

Já jsem s hledáním jeho fanoušků ale rozhodně neskončil. Teď už na ně ale zapomenu a jdu se, protože jsem kvůli nim nachodil bezmála 8 kilometrů, zchladit do průzračného a teplého bledského jezera.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme