Veslař Synek postoupil do semifinále, Drysdale naopak vypadl

Skifař Ondřej Synek přišel na mistrovství světa o jednoho z největších soupeřů v boji o zlato. Olympijský vítěz z Londýna, Novozélanďan Mahé Drysdale skončil v jihokorejském Čchung-džu už ve čtvrtfinále. Synek svou čtvrtfinálovou rozjížďku vyhrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek se raduje z vítězství v závodě mistrovství Evropy ve španělské Seville | Zdroj: ČTK

Synek dojel v čase 7:04,53 a své čtvrtfinále ovládl o téměř dvě sekundy před Nizozemcem Braasem. Ten se českého reprezentanta držel většinu trati, Synek ale náskok na něj postupně navyšoval.

„Plán splněný je, postoupil jsem mezi dvanáct nejlepších. Abych tedy úplně splnil plán, tak ještě musím postoupit do finále. Ale dneska to bylo nějaké divné, nejelo se mi vůbec dobře. Doufám, že se to zlepší,“ komentoval to Synek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek neměl ze svého výkonu velkou radost

Faktem je, že jeho čas je až sedmý nejrychlejší. Na kvalitu prvního čtvrtfinále doplatil třeba Novozélanďan Mahé Drysdale. Ten sice zajel o tři sekundy rychleji než Synek, ale ve své rozjížďce byl až na čtvrtém, nepostupovém místě.

Drysdalovo čtvrtfinále s přehledem vyhrál Němec Hacker, před velkého favorita na medaili Drysdala se dostali rychlým finišem ještě Ázerbajdžánec Alexandrov a Bulhar Bozhilov.

Martin Charvát, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme