Veslař Synek postoupil na MS bez problémů do semifinále

Nejlepší světový veslař Ondřej Synek zazářil nejrychlejším časem v rozjížďkách mistrovství světa na Novém Zélandu a postoupil do semifinále. Mezi nejlepších dvanáct lodí světa se probojovaly celkem tři české posádky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek

Skifař Ondřej Synek | Foto: Ondřej Synek - oficiální stránky

"Jsem maximálně spokojený, podařilo se mi postoupit nejrychlejším časem. I když jsem ale jel rychle, beru to s rezervou, protože vím, že soupeři ukážou své hlavní trumfy až ve finále. Určitě to ale přidá klid na duši," řekl Synek exkluzivně Radiožurnálu.

Optimistou je i trenér Milan Doleček. Ten po důkladném studiu dalších adeptů na světové zlato během nočních rozjížděk prohlásil: "Pozoroval jsem to pečlivě a podle časů a výrazů ve tváři, když vystupovali z lodi, jsem viděl, že každý z nich má nějaký problém. Ještě ale mají dost času dát se dohromady."

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští veslaři hodnotí své výkony na MS

Z rozjížděk mužského skifu postupovali přímo do semifinále pouze vítězové, spolu se Synkem uspěli i spolufavorité: Novozélandan Drysdale, Nor Tufte a Brit Campbell.

To skifařce Knapkové stačilo k postupu mezi nejlepších dvanáct lodí světa i třetí místo v rozjížďce, nicméně i ona svou jízdu suverénně vyhrála. V cíli si pochvalovala: "První pětistovku jsem měla nejrychlejší ze všech, což napovídá, že rychlostně jsme na tom hodně dobře. Trenér podotkl, že bych měla síly šetřit spís na finiš."

Pozor na vlny!

Spolu se skifaři postoupil ze třetí příčky do semifinále také mužský dvojskif v sestavě Jirka - Vitásek. Ze čtyř českých lodí jsou tak tři v semifinále, pouze ženský dvojskif sester Antošových musí do opravných jízd.

"Soupeřky jsou kvalitní, kvalitnější, než jsem čekal. Ale nedáme se zadarmo, doufám, že ještě děvčata ukážou, co v nich je, a postoupí do finále A," věří jejich trenér Josef Lukš.

V českém týmu to zatím i díky postupové úspěšnosti 75 procent vypadá na velkou pohodu, vrásky mají veslaři jen z nemilé záludnosti dráhy na přehradě Karapiro:

"Byly tam hodně velké vlny od motorových člunů, na kterých jezdí rozhodčí a televizní kamera. Posledních 250 metrů mi to skoro přišlo jako na Primátorkách na Vltavě, kde se vlny odrážejí od břehů. Bylo to hodně nepříjemné, jestli to bude stejné i při semifinále a finále, tak to může favoritům hodně ztížit situaci," ví favorit největší Ondřej Synek.

Petr Čermák, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme