Veslaře čeká finále a voda ze všech stran

Kdyby se byl praotec Čech postavil včera s deštníkem na vrchol hory Říp a zadíval se směrem k nedalekému veslařskému kanálu v Račicích - o probíhajícím světovém šampionátu juniorů by se vinou nekonečných mraků a hustého deště nedozvěděl nic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslování | Foto: Comstock Images

Možná by si alespoň položil otázku: Bude neděle k účastníkům zmíněné soutěže trochu vlídnější?

Ještě v pátek byli meteorologové ochotni tvrdit, že ano. Jenomže jejich včerejší předpovědi už vypadaly daleko pochmurněji. Při pomyšlení, že by obloha měla i v závěrečný den šampionátu fungovat jako bezedná kropicí konev, je asi pořadatelům i majitelům vstupenek do breku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veslaře čeká finále a voda ze všech stran

Pokud se ovšem týká samotných veslařů, někteří z nich vnímají svérázné počasí trochu jinak.

,,V tomto počasí je to o tom, jak to kdo vezme. Mně se v tom třeba dobře dýchá, takže mi to nevadí," nechal se například slyšet skifař Jakub Podrazil.

A svým postupem do dnešního finále jakoby chtěl opravdu dokázat, že je náležitě odolný proti dešťovým kapkám. Těžko soudit, nakolik by si v tomto směru notoval se svými soupeři. A netuší to ani jeho otec a trenér v jedné osobě, Martin Podrazil.

Bavte se jako Řekové

,,Je to finále, nikdo nebude myslet na taktiku, bude záležet i na počasí," omezil se Martin Podrazil na diplomaticky pojaté konstatování.

Zatímco finalistům a jejich trenérům se nejspíš podaří v průběhu závodu zapomenout na nepřízeň počasí, diváci na břehu to mohou mít o něco složitější.

Pro takový případ radím napodobit třeba početnou skupinu řeckých fanoušků, kteří se nezdají být nijak zdeptáni ekonomickými problémy svojí země ani tím, že cestovali takovou dálku, aby se jim namísto sluníčka dostalo deště. A celé to veslařské klání si pěkně nahlas užívají.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme