Veslaři Hájek s Humpolcem věří na MS ve finále, v olympijské posádce jsou náhradníky

Mladí veslaři Jan Hájek a Michael Humpolec zažívají na jezeře Aiguebelette premiéru na seniorském mistrovství světa. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah ale věří v dobrý výsledek. Lonští světoví šampioni do 23 let postoupili do semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hájek a Michael Humpolec foto Jan navrátil veslo.cz.jpg

Jan Hájek a Michael Humpolec foto Jan navrátil veslo.cz.jpg | Foto: Jan Navrátil

„Nic není nereálné. První tři jsou rychlí, ale myslím, že můžeme být blízko nic. Čtvrté místo bychom klidně mohli uhájit. A když se to povede, tak i líp,“ neskrývá Michael Humpolec, že nadějní čeští reprezentanti se chtějí probít do velkého finále a v něm vyrovnat loňské umístění dvojice Kopáč, Vraštil.

A že by rozhodně nemuseli být bez šance, potvrzuje i Jan Hájek. „Před pár lety se stávalo, že ti, kteří vyhráli na 'třiadvacítkách' pak vyhráli i MS. Medaile z MS do 23 let už je na úrovni seniorů. Fyzický rozdíl tam není, spíš zkušenosti.“

Přehrát

00:00 / 00:00

orz veslo ms – lehke nadeje OBA KONCE.mp3

Jednadvacetiletý Michael Humpolec a o rok starší Jan Hájek tak stále mají ještě z výkonnostního hlediska čas.

„Veslování je vytrvalostní sport a vrchol je v rozmezí od 26 až třeba do 32 let. Jsou ale i mladí kluci z jiných států, kteří bojují o OH. U holek je to i častější. Záleží na tom, kdo má jak natrénováno,“ popisuje Jan Hájek.

Mladá dvojice závodí v neolympijské disciplíně. Oba veslaři by ale rádi na hrách jednou startovali. Znamená to, že se musejí dostat v reprezentaci do čtyřky bez kormidelníka lehkých vah.

„Letos jsme už lehkou čtyřku zkoušeli, ale po Luzernu trenér rozhodl, že udělá starou posádku. My jezdíme na dvojce a uvidí se, jak dál. Momentálně jsme náhradníci do čtyřky," má Michael Humpolec se svým kolegou motivaci do dalších let.

Máme první českou posádku v semifinále!!! Lehká dvojka Honza Hájek, Michael Humpolec si ho vyjela druhým místem v opravce!Foto Detlev Seyb

Posted by prijdveslovat.cz on 1. září 2015

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme