Veslaři Kopáč s Vraštilem se chtějí kvalifikovat na OH

Řekneme-li o některém z veslařů, že je to „lehkovážník“, rozhodně tím nechceme upozornit na jeho bezstarostnou náturu. Jde o to, že dotyčný borec patří do kategorie lehké váhy. A právě takové objevíme i v řadách našich reprezentantů, kteří se vydali před pár hodinami na finále Světového poháru do švýcarského Luzernu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslování | Foto: Comstock Images

„Ta dvojka opravdu sedí,“ prohlásil Jiří Kopáč, když před pár týdny vyhrál na Světovém poháru v Mnichově závod dvojek bez kormidelníka lehkých vah.

A totéž mohl zopakovat minulou neděli jeho parťák Miroslav Vraštil po vítězství na mistrovství republiky v Račicích. S tím rozdílem, že tam si to rozdávali o medaile s těžšími soupeři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veslaře Kopáče s Vraštilem čeká Světový pohár. Chtějí se kvalifikovat na LOH

„Jsme lehčí, vážíme kolem sedmdesáti kil a nemáme takovou svalovou hmotu, zatímco naši soupeři mají sto kilo. V pověru pak máme výhodu v tom, že s sebou nevezeme takovou zátěž.“

Udržovat štíhlou linii - to nemusí být pro veslaře lehké váhy až tak jednoduchý úkol.

„Musíme se hlídat. Je to o životosprávě, zdravé stravě. Taková trošku věda.“

Alfou a omegou této vědy je ovšem velmi jednoduchá a srozumitelná poučka.

„Hodně sportu a moc nejíst,“ radí Jiří Kopáč.

Cíl: kvalifikace

Letošní vítězné starty dvojice Kopáč-Vraštil byly jen zpestřením přípravy na mistrovství světa a na závod čtyřek bez kormidelníka, protože právě tato disciplína patří do kategorie těch, které jsou ozdobeny magickým přívlastkem „olympijská“. A s tím také souvisí přání obou lehkovážníků spojené s blížícím se světovým šampionátem ve Slovinsku.

„Chceme být do jedenáctého místa, přímo se kvalifikovat na olympijské hry do Londýna. Bude to velmi těžké, protože v těch tzv. lehkých čtyřkách je to velmi vyrovnané. Stačí malé zaváhání, ztráta půl vteřiny a už je z toho čtvrté nebo páté místo v rozjížďce a neúčast ve finále.“

Realisticky viděno - při finále Světového poháru ve švýcarském Luzernu to nebude ani pro borce lehké váhy o nic lehčí.

„Kromě Číny, která tam nejede, tam budeme mít patnáct soupeřů. Těch nejlepších čtyřek, které na světě jsou,“ doplnil Vraštil.

Tomu už se určitě dá říkat náročná veslařská maturita.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme