Veslaři mají z ME třikrát stříbro

Skifařka Miroslava Knapková, dvojskif žen a čtyřka bez kormidelníka si dojeli na mistrovství Evropy pro stříbrné medaile. Čtvrté místo získala v bulharském Brestu čtyřka bez kormidelníka lehkých vah.

veslování

veslování | Foto: Jan Rosenauer

Kdo jiný by měl ve finále skifařek zvítězit, než Jekatěrina Karstenová-Chodotovičová. Běloruska na domácí trati dominovala už od úvodních metrů a v cíli měla téměř čtyřsekundový náskok na druhou Knapkovou. Třetí Ruska Levinová ztratila na šestinásobnou mistryni světa 11 sekund.

Ženský dvojskif lehkých vah sester Jitky a Lenky Antošových byl po většinu závodu ve vedení, ještě na posledním mezičase měly 90 sekundový náskok. V cíli ale o 56 setin sekundy nestačily na Italky Schiavoneovou s Bascelliovou. Třetí skončily veslařky Polska.

Posádka Michal Horváth, Milan Bruncvík, Jakub Makovička a Jan Gruber byla stejně jako ženská dvojka dlouho ve vedení. V závěrečných metrech je ale předjeli Řekové, kteří byli v cíli o 61 setin sekundy rychleji. Bronz získalo Špnělsko.