Veslaři Synek ani Knapková o Vánocích hlady trpět nebudou

Sportovci se většinou bojí, že o Vánocích přiberou na váze. A třeba fotbalisti za to dostávají v klubech i pokuty. Ale špičkových veslařů se tenhle strach rozhodně netýká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek a oblečení pro olympioniky | Foto: Jan Rosenauer

"V podstatě na Vánoce jíme tradiční jídla, kapra tedy ne. Máme výborné cukroví, které máma pokaždé upeče. V tomhle se neomezuju, je to i tím, že jsem vrcholová sportovkyně a veslování je tak náročný sport, že se nebojím, že bych přibrala, protože i přes Vánoce musíme trénovat." říká letošní mistryně světa na skifu Mirka Knapková.

Ta ovládla i evropský šampionát a v anketě o českého Sportovce roku obsadila čtvrté místo. Podobný přístup k jídlu jako ona má o Vánocích i Ondřej Synek, který se dočkal světového zlata loni a tentokrát skončil stříbrný. Žádné velké omezovaní u něj opravdu nehrozí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veslaři Synek ani Knapková o Vánocích hlady trpět nebudou

"Ne, ne, ne, naopak. Těším se, že se najím až přejím. Celý rok se těším na kapra, salát a klobásy," prohlásil elitní světový skifař. Ten se těší na Vánoce hlavně kvůli dceři Alici, která v listopadu oslavila první narozeniny.

"Poprvé s malou, která už bude akční a trochu si to užije. Loni jen ležela a koukala, bylo to dobré, ale jiné. A teď už z toho má trochu rozum, jsem zvědavý, jak bude koukat na stromeček. A ona je taková, že čekám, že se na to vrhne a bude všechno škubat."

Moc dárků ale od rodičů malá Alice nedostane. "Babičky pokaždé kupujou hromady hraček a pak toho je doma moc. Takže jsme si to zakázali a radši jí dáme peníze na spoření."

Synek tak myslí i na budoucnost dcery. Další vánoce už by navíc mohl slavit jako olympijský vítěz. Spolu s Mirkou Knapkovou jsou totiž velkými českým nadějemi pro Hry v Londýně 2012.

Martin Charvát, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme