Veslařské Primátorky mají před sebou už 99. ročník

Pražské Primátorky. Tahle dvě slova se zárukou poslouží k tomu, aby každý tuzemský vyznavač veslování uznale pokýval hlavou. Vždyť tato ojedinělá akce má za sebou už 98 ročníků. Ten další, "skorojubilejní", bude k vidění v Praze na Vltavě od zítřka do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátorky 2008 | Foto: Monika Horská

Tisíce diváků na břehu a báječná atmosféra. To je úkaz, který se nevyskytuje při žádné jiné veslařské akci pořádané v Česku. Ne náhodou tedy na začátku června míří do hlavního města stovky závodníků všech věkových kategorií a samotní pořadatelé se stále a znovu ochotně pouštějí do příprav tohoto atypického veslařského festivalu, který - pokud jde o organizaci - může být počítán k těm hodně náročným akcím.

"V Praze existuje šest veslařských klubů, Dukla se organizace nezúčastňuje, takže se pravidelně střídají VK Smíchov, Slavia, Blesk, ČVK Praha a Bohemians," rekapituluje předseda Veslařského klubu Smíchov Pavel Bartoň, který se pro letošek ocitá v roli ředitele závodu.

Prologem 99. ročníku pražských Primátorek bude už zítra vpodvečer závod universitních osmiveslic. Hlavní program pak vyvrcholí v neděli v pravé poledne, kdy si to mužské osmy rozdají o Primátorský štít.

Přehrát

00:00 / 00:00

Veslařské Primátorky - téma pro Aleše Procházku

Znalci veslařských poměrů mají už teď o vítězi jasno: Kdo jiný by to měl být, když ne superfavorizovaná loď pražské Dukly, jejíž posádka bude spoluvytvářena i čtyřmi účastníky olympijských her v Londýně.

Možná si někdo na břehu povzdechne: Škoda že se pro tyhle borce nepovedlo obstarat kvalitní soupeře odjinud.

"Je potřeba si uvědomit, že závodníci pražské Dukly patří mezi pět nebo šest nejlepších osmiveslic na světě. To znamená, že výběr se zužuje na tři, čtyři osmiveslice a vzhledem k tomu, že za dva měsíce jsou olympijské hry, tak mají všichni supernabitý program a je to velice obtížné. Příští rok tomu bude jinak, to bychom stoprocentně chtěli získat tu nejlepší mezinárodní konkurenci," plánuje předseda veslařského svazu Jiří Kejval.

Útěchou milovníkům dramatických zápletek může ale být to, že při neúčasti Ondřeje Synka v nedělním závodě skifařů by právě tato disciplína mohla nabídnout vyrovnanou bitvu o vítězství.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme