Veslařský trenér Panuška vede německou posádku. Že neumí její rodnou řeč, je výhodou

Dlouhá léta působil Přemysl Panuška jako šéftrenér české veslařské reprezentace. Před letošní sezónou ale u týmu skončil a od května začal koučovat německý ženský dvojskif. Ten pojede zítra v neděli na mistrovství světa ve Francii finále.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Panuška

Přemysl Panuška | Foto: Zdeněk Paroulek

„Řešili situaci, kdy se nedařilo jejich dvojskifu, zkusili tedy oslovit mě a možná i další zahraniční trenéry. Mně se ta nabídka líbila, protože pracovat v Německu je velká příležitost,“ popisuje svoji cestu k zahraniční posádce Přemysl Panuška.

Pracovat začal u německé reprezentace, i když sám rodnou řečí svých svěřenců nemluví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přemysl Panuška německy nemluví a ani nemusí. Tréninky vede v angličtině, jak si přeje německé vedení

„Německy prakticky neumím ani slovo. Oni s tím ale počítali a šli do toho i s tím, že možná nastanou nějaké komunikační trable. Trénink vedu v angličtině a tu všichni mladí závodníci umí dobře,“ přibližuje český trenér, který s výsledky posádky zatím stoprocentně spokojený není, i když na Světových pohárech jezdila finále a na evropském šampionátu v Poznani skončila čtvrtá.

Že budou mluvit na tréninku anglicky, Přemysl Panuška s Julií Lierovou a Mareike Adamsovou dopředu rozebíral.

„Říkaly, že pro ně jde o úplně novou situaci, nad pokyny musí víc přemýšlet. Není to jejich mateřský jazyk a musí se víc koncentrovat na to, co říkám, a tím pádem nad vším i víc přemýšlí,“ přibližuje Panuška.

Ze zdánlivé překážky je tak ve výsledku vlastně výhoda. A cizí jazyk, v tomto případě angličtina, byl i jeden z důvodů, proč Němci angažovali zahraničního trenéra.

„Chtějí prolomit jazykovou bariéru a přinutit své trenéry komunikovat nebo se učit víc anglicky. Vedení mě tedy podporuje v angličtině, německy se učit nemusím,“ říká český trenér německého ženského dvojskifu Přemysl Panuška.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme