Většina čtyřkajaku si zajistila volno, Dostál se může soustředit na vlastní finále

Dvě jízdy a medaile. I tak může vypadat závěrečná bilance českého čtyřkajaku, který na MS v Miláně obhajuje loňské zlato z Moskvy. První část už je splněná. Parta ve složení Havel, Trefil, Dostál, Štěrba totiž nemusí po vyhrané rozjížďce do semifinále, postoupila přímo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost v cíli. Čeští kajakáři Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba se radují již před cílem z vítězství v závodu Světového poháru na 1000 metrů v německém Duisburgu | Foto: Vít Chalupa

„Byl to plán. Pepa (Dostál, pozn. red) pojede dopoledne finále a semifinále by nás bolelo, hlavně Pepu. Bylo to jasný cíl a povedlo se, takže máme radost, můžeme se šetřit jen na neděli,“ zhodnotil vítěznou rozjížďku Lukáš Trefil.

„Zítra jsme si chtěli udělat hezký den, abychom se mohli v klidu podívat, jak pojede, a nestresovat se nějakým semifinále,“ doplnil Jan Šterba. Celkově zajela česká čtveřice 4. nejlepší čas, v dalších rozjížďkách byly rychlejší posádky Slovenka, Maďarska a Portugalska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Většina čtyřkajaku bude mít v sobotu volno a bude sledovat finále Josefa Dostála, zjistil reportér ČRo v Miláně František Kuna

Byla to taková vzájemná výpomoc, jelo se i pro Dostála, který zároveň velmi ocení, že nemusí absolvovat dvě jízdy během soboty a plně se může soustředit na své finále, kde, stejně jako čtyřkajak, obhajuje zlato.

„Jsem rád. V semifinále by to asi nebylo špatné, je tam dost času zregenerovat, takže bych kluky potlačil. Možná by to bylo i srovnanější, že bych neměl takovou páru v rukách. Obě varianty by byly dobré,“ poškádlil Josef Dostál ostatní členy posádky čtyřkajaku.

Martin Fuksa i čtyřkajak postoupili v Miláně do finále

Číst článek

Při prvním vystoupení kompletní posádky na MS ale našel chyby. „Sklouznul jsem ze sedačky. V neděli si asi vezmu chemopren a přilepím se k ní,“ pokračoval s dobrou náladou dvoumetrový kajakář.

Josefa Dostála čeká finále v sobotu před jedenáctou hodinou, kompletní čtyřkajak bude o obhajobu zlaté medaile z Moskvy bojovat v neděli.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme