Vitalij Kličko uhájil prvenství, Chisoru zdolal na body

Mistrem světa organizace WBC zůstává Ukrajinec Vitalij Kličko. Ten zdolal v mnichovské aréně na body vyzyvatele Derecka Chisoru a potvrdil nadvládu bratří Kličků v boxu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský boxer a politik Vitalij Kličko s herci Silvestrem Stalonem a Arnoldem Schwarzeneggerem | Foto: archiv Vitalije Klička

Chisora neměl zhruba dvanáct tisíců diváků v hale na své straně, už při příchodu do ringu na něj pískali, zatímco Klička už předem oslavovali jako vítěze. Všeobecně se očekávalo, že i na boxera až neuvěřitelně namyšlený Chisora nemá šanci a zápas skončí ještě před koncem 12. kola.

Chisora se snažil už od prvního kola smazat svou největší nevýhodu, totiž kratší paže. Od úvodních minut tedy praktikoval nátlakový box ve velmi dobrém krytu, který se Kličko snažil rozbít zadním zvedákem nebo pravým hákem.

Chisora se ale nenechal vyprovokovat a pevně se držel své taktiky být neustále co nejblíž svému soupeři, kterého se pak snažil trefit do břicha a pod ruce, na hlavu často kvůli výškovému deficitu nedosáhl.

Kličko tradičně vycházel z otevřeného postoje, s přibývajícím počtem kol do něj musel částečně přejít i jeho soupeř. V sedmém kole se oba soupeři zasypali sériemi dobře mířených úderů, Kličko častěji chytal Chisoru, ale s vědomím, že má více bodů.

V závěrečném kole se už poměrně vyčerpaný Chisora nedostal vůbec k tomu, aby se pokusil stav otočit ve svůj prospěch a prohrál svůj třetí zápas v kariéře. Vitalij Kličko naopak přidal 44. vítězství.

O rozruch se pak v ringu postaral jeho sekundant a bratr v jedné osobě Vladimir, který netrpěl urážky Chisorova sekundanta a od sebe je museli odtrhávat členové obou týmů.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme