Vítězem 19. etapy je domácí Bardet. Brit Froome je v čele i přes pád

Horskou 19. etapu Tour de France ovládl domácí cyklista Romain Bardet a v celkovém pořadí se posunul na druhou příčku. Druhý dojel Španěl Joaquim Rodriguez a třetí byl krajan Alejandro Valverde. Brit Chris Froome dorazil do cíle se ztrátou 36 sekund a i přes pád drží vedoucí pozici s více než čtyřminutovým náskokem. Vítězem vrchařské soutěže se stal Polák Rafal Majka.

19. etapa Tour de France

19. etapa Tour de France | Zdroj: Reuters

„Chtěl bych poděkovat Mikaëlu Cherelovi za to, jaké nastavil ďábelské tempo. Když jsem dojel Costu tak jsem věřil, že si můžu polepšit nejen celkově, ale že můžu vyhrát i etapu. Ještě před začátkem posledního kopce jsem získal dobrý náskok,“ řekl pro Českou televizi vítěz 19. etapy.

Bardet si dojel pro druhé vítězství na Tour v kariéře a Francie tak letos vyhrála první etapu. 146 kilometrů dlouhá trať byla ovlivněna deštěm. Hned několik cyklistů pocítilo nepříjemný pád včetně vedoucího jezdce ve žlutém trikotu Frooma. Kolo mu zapůjčil stájový kolega ze Sky Geraint Thomas.

Roman Kreuziger začal ztrácet čtyři kilometry před cílem a dojel sedmnáctý. Celkově se momentálně drží na dvanácté pozici. Na Rodrigueze ztrácí necelé dvě minuty, na vedoucího Frooma devět minut a pětačtyřicet sekund.

„Dneska to byla velká bída. Není se na co vymlouvat a desítka začíná být hodně složitá. Soupeři, s kterými o ni bojuji, jsou celé tři týdny o něco lepší, já z nich pokaždé odpadám jako první,“ litoval Kreuziger.

Z průběžného druhého místa se na desátou příčku propadl Bauke Mollema. Závod skončil pro Nizozemce Toma Dumoulina, který měl být jedním z favoritů olympijské časovky. Při pádu si ale zlomil zápěstí a nestihne jej vyléčit.

Poslední šanci změnit pořadí mají závodníci zítra ve 146,5 kilometru dlouhé 20. etapě z Megéve do Morzine. V závěrečném nedělním dojezdu do Paříže už se nezávodí.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 19. etapa: Albertville - Saint-Gervais Mont Blanc (146 km):
1. Bardet (Fr./AG2R) 4:14:09, 2. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 3. Valverde (Šp./Movistar), 4. Meintjes (JAR/Lampre) všichni -23, 5. Quintana (Kol./Movistar) -26, 6. Aru (It./Astana), 7. Martin (Ir./ Etixx-Quick-Step) oba -28, 8. Poels (Niz./Sky), 9. Froome (Brit./Sky) oba -36, 10. Porte (Austr./BMC) -53, ...17. Kreuziger (ČR/Tinkoff) -1:58, 79. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -23:00, 92. Bárta (ČR/Bora-Argon) -27:38.

Průběžné pořadí:
1. Froome 82:10:37, 2. Bardet -4:11, 3. Quintana -4:27, 4. Yates (Brit./Orica) -4:46, 5. Porte -5:17, 6. Aru -6:00, 7. Valverde -6:20, 8. Meintjes -7:02, 9. Martin -7:10, 10. Mollema (Niz./Trek-Segafredo) -7:42, ...12. Kreuziger -9:45.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít