Vítězi MČR v cyklokrosu se stali Šimůnek a Mikulášková

Cyklokrosaři Radomír Šimůnek a Martina Mikulášková získali tituly na mistrovství České republiky v Kolíně. Zatímco Šimůnek slaví domácí triumf poprvé v kariéře, Mikulášková vyhrála už potřetí. Do cíle dojela deset sekund před favorizovanou Pavlou Havlíkovou, která v průběhu závodu spadla. Třetí skončila Nikola Nosková. Martina Mikulášková popsala klíčové momenty závodu.

Nová mistryně ČR v cyklokrosu Martina Mikulášková

Nová mistryně ČR v cyklokrosu Martina Mikulášková | Zdroj: ČTK

Jaký byl podle Vás dnešní závod na trati?

Trať jsem si společně s Vojtou Niplem projela už ve čtvrtek. Zdejší trať se mi vždy líbila, ale tentokrát byla zkrácena, což znamenalo, že zbylo méně technických pasáží. Zůstaly dlouhé, táhlé roviny a to mi moc nesedělo, protože nemám takový tah jako v minulých sezonách.

00:00 / 00:00

Novou mistryni ČR v cyklokrosu po jejím triumfu vyzpovídal reportér ČRo Pavel Petr

Jak se Vám jelo v pozici, kdy za hlavní favoritku byla považována Pavla Havlíková? Byla to pro Vás výhoda?

Myslím, že to pro mě výhoda byla. Všichni čekali vítězství Pavly a já jsem neměla co ztratit. Říkala jsem si, že buď vyhraju, nebo budu druhá.

Závod probíhal tak, že jste se na čele držely tři, když tam kromě Vás a Havlíkové byla také Nikola Nosková. Kdy se podle Vás definitivně rozhodlo o Vašem vítězství?

Viděla jsem, že mám v některých pasážích navrch. V technických úsecích byla Pavla určitě lepší, ale na rovinách jsme ji s Nikolou pokaždé stahovaly. Poté na mě trenér v jednu chvíli zařval, abych šla dopředu a v ten moment Pavla asi spadla, takže jsem za to vzala a vypracovala si náskok, který jsem chtěla udržet až do cíle. Měla jsem i trochu štěstí.

Vnímala jste posléze vůbec boj za Vámi? Měla jste na to čas?

Určitě ano, protože jsem se snažila kontrolovat situaci a můj náskok. Dostávala jsem i instrukce od trenéra, takže ke konci se s udržením náskoku už docela počítalo.

Pro Vás je to třetí cyklokrosařský titul. Jaký má pro Vás cenu v porovnání s těmi ostatními?

Řekla bych, že tento je pro mě asi nejcennější, protože se mi v sezoně moc nedařilo, takže o to větší z něj mám radost. Bude pro mě obrovská čest nyní startovat v mistrovském dresu. Před závodem jsem mámě říkala, že když vyhraji, tak že budu snad brečet štěstím. Den před závodem se mi totiž stala nepříjemná věc, když jsem na cestě do školy nabourala auto. Dnešní vítězství však vše špatné smazalo.

Mistrovství ČR a závěrečný devátý závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu v Kolíně:

Muži: 1. Šimůnek (Era Real Estate - Murprotec) 1:01:31, 2. Boroš -10, 3. Ťoupalík (oba BKCP-Corendon) -20, 4. Paprstka (Expres CZ - Merida Team Kolín) -1:05, 5. Petruš (KC Hlinsko) -1:35, 6. Nesvadba (Expres CZ - Merida Team Kolín) -1:45, 7. Nipl (Puskinak.cz) -1:58, 8. Lasák (Max Cursor) -2:00, 9. Hekele (Stevens bikes - Emilio Sport), 10. Eberl (Expres CZ - Merida Team Kolín) oba -2:01.
Konečné pořadí seriálu (po 9 závodech): 1. Paprstka 249 bodů, 2. Nipl 228, 3. Petruš 222.

Ženy: 1. Mikulášková (Stadion Louny) 46:32, 2. Havlíková (MRM - Avalon) -10, 3. Nosková (AA-Drink/Kalas) -16, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek), 5. Štěpánová (Kona Cycling Point) obě -1:36, 6. Lukešová (ČEZ Cyklo Team Tábor) -3:07.
Konečné pořadí seriálu (po 13 závodech): 1. Czeczinkarová 283, 2. Mikulášková 279, 3. Lukešová 250.

Pavel Petr, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít