Vítězové olympijských her pro děti stále hodně znamenají

Minimálně v jednom na tom český sport zase není tak špatně. I v době neustálého technického zdokonalování děti stále neztrácí povědomí o českých sportovních úspěších. Podzimní část kampaně Žijeme Londýnem sice v těchto dnech končí a rozeběhne se opět až na jaře, ale v jednom si Český olympijský výbor může gratulovat. Totiž že děti o historii českého olympismu stále mají povědomí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český olympijský výbor Předseda   MUDr. Milan Jirásek.jpg

Český olympijský výbor Předseda MUDr. Milan Jirásek.jpg | Foto: Filip Jandourek

Nejlepším důkazem byla poslední zastávka Žijeme Londýnem v Šumperku, kde výchovný program zaujal nadšené školáky.

"Té besedy se zúčastnila Věra Růžičková, která je naší chloubou před Londýnem, protože ona je vítězkou z gymnastiky z OH 1948 právě z Londýna," připomíná předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek a dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítězové olympijských her pro děti stále hodně znamenají

"Dále tam byl Jiří Daler, to je zase vítěz cyklistiky z roku 1964 z Tokia. A ta beseda měla obrovský úspěch, děti měly zájem a i sami sportovci si to podle ohlasů užili."

Přestože výkony Věry Růžičkové ani Jiřího Dalera těžko některý ze školáků viděl, výčet úspěchů je přesvědčil, že nejde o jen tak obyčejné sportovce. A jak to u dětí v jakémkoliv věku bývá, nejlepší důkaz je ten hmatatelný.

"Bylo to okořeněno tím, že Věra Růžičková s sebou přivezla právě tu zlatou olympijskou medaili z roku 1948. Mezi dětmi poté vznikla snaha si ji vyfotit," líčí Jirásek.

A když už děti takové snímky mají, mohou se třeba v příštím ročníku přihlásit do soutěže Sport Amatér Foto. V letošním klání poprvé rozhodlo o vítězi internetové hlasování. A mezi rekordním počtem více než šesti sty fotografy měla komise složité rozhodování.

"Tentokrát to vyhrál zajímavý snímek, který ukazuje, v jakém zajímavém prostředí se dá sportovat. Je to tovární komín, na kterém je koš a dívka na něj hází basketbalovým míčem. Celé dohromady to vypadá hodně zajímavě, myslím, že se bude líbit. Ale i další byly velmi pěkné, někdy je ten výběr obtížný," usmívá se Milan Jirásek.

Pokud vás zajímají fotografie zachycující spíše slavné české okamžiky na olympijských hrách, musíte si na jejich výstavu počkat až do jara. Hlavní podzimní část Žijeme Londýnem šumperskou zastávkou skončila a - slovy Milana Jiráska - pokračovat bude, až sleze sníh.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme