Vítězství nad Lotyšskem posune české florbalistky do čtvrtfinále MS

České florbalistky čeká boj o přímý postup do čtvrtfinále mistrovství světa. Ten si mohou v Brně zajistit případným dnešním vítězstvím nad Lotyšskem. Zápas začne ve 20 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS florbalistek - brankářka českého tým Jana Christianová sleduje práci svých spoluhráček | Zdroj: ČTK

České florbalistky po výhře nad Norskem podlehly v nedělní bitvě těsně 1:2 Švýcarsku. Právě od duelu s jedním z favoritů mistrovství světa se hráčky chtějí odrazit do závěrečné bitvy ve skupině.

„I když jsme prohrály, tak jsme přesto podaly dobrý výkon, takže myslím, že důležité pro další vývoj turnaje, že víme, že umíme hrát dobře i se silným soupeřem, a včera jsme byly vyrovnaným soupeřem a mohl vyhrát kdokoli,“ burcuje na pátém šampionátu hrající Kristýna Jílková.

Přehrát

00:00 / 00:00

České florbalistky čeká na MS důležitý zápas proti Lotyškám

Vítězství ve večerním zápase týmu zajistí nejen postup do čtvrtfinále. Pro vyřazovací boje navíc nabídne slabšího soupeře než v případě, že by o play-off hráčky ještě musely usilovat v předkole.

„Je rozhodující, my chceme pořád medaili, pořád budeme bojovat o to finále, holt jsme si teď zvolili těžší cestu, ale pořád je to další krok k té medaili, takže my se na to budeme soustředit a uděláme všechno pro to, abychom zvítězily.“

Před zápasem tým ještě absolvoval dopolední trénink. V jeho náplni nechyběl prostor pro rehabilitaci. A také pro nácvik střelby. Zakončení české florbalistky v nedělním zápase se Švýcarskem trápilo nejvíc.

„Nacvičit už se to nedá, spíš upozorňujeme hráčky, aby se na to soustředily, aby pochopily, že tady mají méně času na zakončení, musí tu branku trefit i v té rychlosti,“ vzala si slovo jedna z trenérek Karol Šatalíková. Proti Lotyškám Češky nastoupí jako favoritky. Podcenění prý ale nehrozí.

Proti Lotyškám s respektem

„Jdeme na toto utkání s respektem, momentálně je to klíčové utkání o přímý postup do čtvrtfinále, takže tam jdeme s respektem, ale musíme tenhle zápas zvládnout,“ nepřipouští si komplikace Karol Šatalíkovová. Její svěřenkyně by znovu měly mít za zády téměř zaplněnou brněnskou halu.

„Nespoléhám na to, vím, že přijdou, jsou úplně skvělí, ženou nás dopředu a nedovolí nám vypustit ani jeden souboj,“ říká Dominika Šteglová. Zápas s Lotyšskem pro český tým začíná ve 20 hodin. O jeho průběhu v našem vysílání uslyšíte.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme